Caffè Nero’nun Yeni Single Origin Kahvesi: Colombia

Colombia kahve çekirdekleri, Kolombiya’nın Antioquia bölgesindeki Rigoberto Franco Arroyave çiftliğinde Caffè Nero’ya özel olarak üretiliyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Mayıs 2024
Caffè Nero’nun Yeni Single Origin Kahvesi: Colombia

Avrupa’nın en büyük bağımsız kahve zincirlerinden bir olan Caffè Nero, yeni “Single Origin” kahvesi Colombia’yı sunuyor. Yeni single origin kahve, Kolombiya’nın Antioquia bölgesindeki Rigoberto Franco Arroyave çiftliğinde Caffè Nero’ya özel olarak üretiliyor.Bölgenin rakımı, zengin toprağı, serin ve ılıman ikliminin yanı sıra nesillerdir bölgede bu işi yapan kahve yetiştiricilerinin uzmanlıkları sayesinde, Antioquia’nın kahve çekirdekleri yüksek kalitesiyle tüm dünyada büyük bir ün kazanmıştır. Ailesinin 1950’lerden itibaren sahibi olduğu 150 dönümlük çiftliği, 1978'de devralan Rigoberto Franco Arroyave, bu işletmeyi günümüzde bir sürdürülebilirlik modeli haline getirmiştir. Bölgedeki en iyi kahvelerin önemli bir kısmı burada üretilmektedir.


Caffè Nero’nun single origin kahve çekirdekleri özenle el ile toplandıktan sonra yıkama yöntemi ile işlenerek en iyi tat profili elde ediliyor. Çekirdekler, Caffè Nero’nun kahve uzmanlarının toplam 150 yıllık kavurma deneyimi ile kavruluyor. Colombia kahvesinde, toffee’nin (karamelize şekerleme) şekerli tadım notalarıyla, siyah frenk üzümü ve elmanın keskin asiditesi tatlı içimle birleşiyor.

Caffè Nero Türkiye CEO’su Ahmet Yanıkoğlu Colombia hakkında “Yeni single origin kahvemiz Colombia, klasik harmanımız olan Classico’nun yanında yerini alıyor ve dönemsel kahve menümüze yenilik katıyor. Misafirlerimizin yeni dönemsel kahvemizi lezzetli bulacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Colombia, Caffè Nero kahve evlerinde sınırlı bir süre için misafirlere sunuluyor. Colombia’yı Caffè Nero’da hazırlanan kahve içeceklerinde tadabileceğiniz gibi, kapsül ve çekirdek kahve seçenekleriyle, kahve keyfinizi evde de devam ettirebilirsiniz.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.