ÇEVRE DOSTU HEDİYE ÖNERİLERİ

Daha yeşil bir geleceğe giden yol için sürdürülebilir hediyeler…

Buse Saray BUSE SARAY 15 Aralık 2022
ÇEVRE DOSTU HEDİYE ÖNERİLERİ

Çevre dostu hediyeler, dünyaya geri vermenin, herkes için sürdürülebilir ve daha yeşil bir gelecek sağlamanın mükemmel bir yoludur.Sürdürülebilir hediye verme zor bir kavramdır. İdeal olarak, hepimiz fiziksel hediyelerden vazgeçer ve bunun yerine sevdiklerimize daha deneyimsel bir şey verirdik: bir restoranda yemek, onların adına bir yardım fonuna bağış veya yeni bir hobi için çevrimiçi bir ders… Ancak bu yılbaşı sezonunda en sevdiğiniz kişinin somut bir şeyler açmasını izlemek için can atıyorsanız, bunu gezegeni aklınızda tutarken de yapabilirsiniz.

Her yıl hazır giyim üretimi tarafından tüketilen su hacmi şu anda 32 milyon olimpik yüzme havuzuna eşdeğer. İnsanların hayır kurumlarına ve eski eşya dükkanlarına bağışladıkları kıyafetlerin sadece %10'u kullanılıyor, geri kalanı çöplüklere gidiyor. Sadece modayı değil, günlük tüm ürünleri satın alma ve tüketme şeklimizi değiştirmenin zamanı geldi.

Sürdürebilir bir hayat, sahip olduklarınıza bakmak, dikkatli satın almak ve mümkün olduğunca az atıkla yaşamakla başlar. Sürdürülebilir bir hediye söz konusu olduğunda ise hayvansal içeriklere yer vermeyen güzellik ürünleri, refill bakım ürünleri, geri dönüştürülmüş ürünler, vegan sertifikasına sahip parçalar, organik pamuk ve çok daha fazla şeye dikkat edebilirsiniz.


Sürdürülebilir bir hayat için en iyi çevre dostu hediyeleri inceleyin.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.