CEYLAN KOLAT İLE "FONFIQUE FOR BOYNER" ÜZERİNE BİR SOHBET

Ceylan Kolat'ın Fonfique markasının renkli ve neşeli tasarımları Boyner ile buluştu...

Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarının yanı sıra Türkiye’nin en sevilen markalarını bir arada sunan ve son dönemde yaptığı tasarımcı iş birlikleriyle moda dünyasında adından söz ettiren Boyner, yepyeni bir koleksiyona imza attı. Doğadan aldığı ilhamı desenlere taşıyan illustratör ve tasarımcı Ceylan Kolat tarafından kurulan Fonfique markası ile bir araya gelen Boyner, sonbahar-kış sezonuna damgasını vuracak Fonfique for Boyner koleksiyonunu aksesuar tutkunları ile buluşturdu. 

Fonfique For Boyner

Ceylan Kolat, Boyner için tasarladığı Fonfique for Boyner koleksiyonunun iki temasında geleneksel değerlerimiz nar ve nazar boncuğundan ilham alıyor. Diğer iki temada ise çiçek ve leopar deseni başrol oynuyor. Renkli ve neşeli tasarımları ile dikkat çeken koleksiyonda her yaş grubunun kullanabileceği farklı boyutlarda organizerlar, makyaj çantaları, laptop ve tablet kılıfları, clutchlar, bel çantaları, defterler, kalem kutuları ve bozuk para cüzdanları yer alıyor.Fonfique for Boyner koleksiyonu renkli ve neşeli desenleri ve işlevsel seçenekleri ile yılbaşında sevdiklerine özel ve anlamlı bir hediye almak isteyenlerin imdadına yetişiyor! 

Fonfique For Boyner

Ceylan Kolat’ın ilham kaynaklarını ve Boyner ile koleksiyonundaki önemli noktaları daha detaylı incelemek için aşağıdaki röportajımızı okuyabilirsiniz…

ELLE : Fonfique kulağa oldukça eğlenceli duyuluyor, bu ismin anlamı nedir?

CEYLAN KOLAT: Fonfik Hanım, doğduğumda annemin bana taktığı bir isimdi. Hiçbir lisanda bir anlamı olmaması, bana ait olması ve tasarladığım desenlerle uyumlu tınısı olması nedeniyle bu ismi kullanmayı tercih ettim. 

ELLE: Desenler ve renkler modumuzu yükseltebiliyor. Desenler sizin için ne ifade ediyor?

CEYLAN KOLAT: Tasarımlarımı tam da bu amacı benimseyerek çalışıyorum. Fonfique desenleri, eğlenceli dünyasıyla gündelik hayatımıza renk ve coşku katmayı amaçlıyor. 

Fonfique For Boyner

ELLE: Fonfique’in esaslarından biri doğaya ve çevreye hiç zarar vermeden üretim yapması. Boyner ile koleksiyonunuzda aynı temelleri uyguladınız mı? Bize üretim sürecini anlatabilir misiniz?

CEYLAN KOLAT: Doğadan aldığımız  ilhamı desenlerimize taşıyoruz. Bu yüzden de her zaman doğaya ve hayvanlara karşı saygılı üretim yapmayı amaçlıyoruz. 2020 yılı itibariyle koleksiyonlarımızda hayvansal hiçbir malzeme kullanmıyoruz. Boyner koleksiyonunu da bu çerçevede tasarladık. Her geçen yıl doğaya ve çevreye karşı sorumluluğumuzu artırarak büyümeyi hedefliyoruz. 

Fonfique For Boyner

ELLE: Boyner ile işbirliği nasıl doğdu?

CEYLAN KOLAT: Boyner ekibiyle yılbaşı için hediye odaklı bir işbirliği kapsamında yollarımız kesişti. Tasarımını üstlendiğimiz bu koleksiyon, ekip olarak bizi de çok heyecanlandırdı. Daha önce kullanmadığımız bir malzeme ve farklı bir ürün gamı tasarımı için Ocak ayında çalışmalara başladık. Araya giren pandemi sürecine rağmen tam hayal ettiğimiz gibi bir koleksiyon ortaya çıktı. Fonfique’in renkli ve neşeli desenleri ile tasarlanan “Fonfique for Boyner” koleksiyonu kısa bir süre önce seçili Boyner mağazaları ve boyner.com.tr’de yerini aldı. 

ELLE: Fonfique x Boyner koleksiyonunda dört tema öne çıkıyor, nar, nazar boncuğu, çiçek ve leopar. Bu simgelerin özelliği nedir?

CEYLAN KOLAT: Çiçek ve hayvan figürleri Fonfique desenlerinin vazgeçilmezi. Boyner için tasarladığımız Fonfique for Boyner koleksiyonunun iki teması geleneksel değerlerimiz nar ve nazar boncuğundan ilham alıyor. Diğer iki temada ise çiçek ve leopar deseni başrol oynuyor. Leopar deseni son dönem moda trendlerinin vazgeçilmezlerinden olmasının yanı sıra bu sene hepimizin ihtiyacı olan gücü de temsil ediyor.

Fonfique For Boyner

ELLE: Son zamanda sürdürülebilirlik bir ‘trend’ haline geldi. Sizce bir markanın tamamen çevre-dostu olması için neler gerekiyor?

CEYLAN KOLAT: Doğa, bizim için elinden geleni yapıyor bence.  Bu yüzden bizim de bir şeyler yapmamız ve daha aktif bir şekilde çevre dostu olmak için çabalamamız gerekiyor. Kullandığınız malzemeden, üretim esnasında bırakılan atığa kadar dikkat edilmesi gereken birçok konu var. Bunların dışında, üretim yaptırdığınız yerlerdeki çalışma şartlarını da önemsemek gerekiyor. Üretimlerin tamamen çevre dostu olabilmesi zaman alıyor ancak adım adım her şirketin ve bireyin yüzünü bu yöne doğru çevirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyla ilgili herkesin ‘’true cost’’ belgeselini izlemesini tavsiye ederim.

ELLE: Yılbaşının vazgeçilmezi nar! Bu bereket sembolü en klasik yeni yıl hediyelerinden biri. Sizin yılbaşı gecesi için atlamadığınız bir ritüel var mı?

CEYLAN KOLAT: Genelde yılbaşını, ailemle ve sevdiğim arkadaşlarımla sakin bir şekilde geçirmeyi seviyorum. Ayrıca, her yılbaşı günü tek başıma oturup giden senenin üzerinden geçer, gelecek yılla ilgili kendimden beklentilerimi düşünürüm. 

ELLE: Fonfique for Boyner koleksiyonunda birçok desenli defter var. Bu, hayatını planlı yaşayanlar için harika bir hediye. Peki sizin 2021 için defterinize not edeceğiniz ilk hedef nedir?

CEYLAN KOLAT: 2020’de yarım kalan planlarıma devam ederek başlayacağım. Umarım, aşı ile birlikte pandeminin sonuna gelirsek bazı seyahat planlarım var. Bunun dışında, Fonfique ile ilgili bir takım tatlı sürprizler planlıyorum. 

Fonfique For Boyner

ELLE : Fonfique for Boyner koleksiyonunu herhangi biri kullanabilse, bu ürünleri kimde görmek isterdiniz?

CEYLAN KOLAT: Kiernan Shipka ya da ‘’Anne with an E’’ dizisindeki Amybeth McNulty.

ELLE : Yılbaşında sevdiklerimize hediye almak çok zor olabiliyor! Fonfique for Boyner ürünleri kimler için uygun bir hediye opsiyonu olur?

CEYLAN KOLAT: Fonfique for Boyner koleksiyonu renkli ve neşeli desenleri ve işlevsel seçenekleri ile yılbaşında sevdiklerine özel ve anlamlı bir hediye almak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Koleksiyondaki bereketin simgesi nar ve geleneksel figürlerden nazar boncuğu desenli aksesuarlar, yılbaşı için alınacak en anlamlı hediye alternatifleri arasında bence. Hayatı kolaylaştıran aksesuarlar içimizi ısıtan desenler ile her yaş grubuna hitap ediyor diyebilirim.

Fonfique For Boyner