ÇIRAĞAN PALACE KEMPINSKI İSTANBUL'DAN EŞSİZ SEVGİLİLER GÜNÜ PROGRAMI

Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Sevgililer Günü’ne özel Presidential Süit’te konaklayacak şanslı çifte unutulmaz bir deneyim hazırladı.

Sevgililer Günü’nde nice kraliyet aileleri, devlet başkanları ve dünyaca ünlü sanatçıya ev sahipliği yapmış Presidential Süit’te bir gece konaklayacak olan çifti, hayatları boyunca anımsayacakları çok özel ve romantik Saray deneyimleri bekliyor. Çırağan Palace Kempinski İstanbul’a adım attıkları andan itibaren özel bir karşılama eşliğinde odaya çıkacak çifti süitleri içerisinde göze ve damağa hitap edecek Sevgililer Günü’ne özel ikramlar beklerken, konuklar odalarında alabilecekleri masaj ve kuaför hizmeti ile geceye hazırlanacaklar.

Gecenin başlangıcında ise çiftleri eşsiz bir deneyim bekliyor. Çırağan Sarayı’nda yapılan Mebuslar Meclisi toplantısından kısa bir süre sonra 1910’da gerçekleşmiş ve günümüzde de deyim olarak kullanılan meşhur Çırağan Sarayı yangınından kalan tek orijinal yer olan “Tarihi Hamam” bu gece kapılarını bu şanslı çifte özel olarak açıyor. Keman müziği eşliğinde özel bir karşılama ve ikramın olacağı deneyimde çiftler aşk ve tarih dolu anları deneyimleme şansına sahip olacaklar. 

"Tarihi Hamam” 1863 yılında Sultan Abdülaziz’in inşaatına başladığı Çırağan Sarayı’nda ilk bitirttiği ve bir aşk hikayesine şahit olmuş, adeta dantel gibi işlemelere sahip özel bir yer. 1869 yılında Süveyş Kanalı’nın açılışı için İstanbul’a dünyanın farklı yerlerinden kral ve kraliçelere davetiye gönderilmesi sonrasında, o dönemde Fransa’nın başında olan üçüncü Napolyon katılamadığı bu davete eşi İmparatoriçe Eugenie’yi gönderir ve Sultan Abdülaziz de ilk olarak kendisine burayı gezdirir. Tarihte, hatta bazı mektuplarda bir aşk söylentisinin varlığından bahsedilmesiyle de özel bir anlam taşıyan “Tarihi Hamam”da konuklar, yemekleri öncesinde romantizm dolu dakikalar yaşayacak.

Bu eşsiz anların ardından, Saray’ın Boğaz manzaralı özel bir salonunda sadece bu çifte özel olarak hazırlanacak ve masada mum ışıkları eşliğinde alınacak aşk ve romantizm dolu bir akşam yemeği servis edilecek.

14 Şubat Sevgililer Günü, Presidential Süit’e özel sunulacak bu deneyim için rezervasyon ekibi ile 0(212) 326 45 00 numaralı telefondan veya reservationoffice.ciraganpalace@kempinski.com e-posta adresinden iletişime geçilebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.