DALGALARLA GELEN KOLEKSİYON

DALGALARLA GELEN KOLEKSİYON

Eğer takılara düşkünseniz, Türkiye'nin öncü isimlerinden Cem Lokmanhekim'i zaten duymuşsunuzdur. Özgün takılar konusundaki liderlerden biri olan tasarımcı, yeni sezona Karadeniz'in dalgalarından aldığı ilhamla yepyeni bir koleksiyonla merhaba diyor.
“Dalgaları Aşmak” adını taşıyan koleksiyonda, Lokmanhekim, geleneksel “Trabzon hasırı”nı günümüze taşıyor. Nesiller boyu Karadeniz kadınları tarafından el emeğiyle hazırlanan “Trabzon hasırı” çok özel ve incelikli bir örme tekniği olarak öne çıkıyor. Bu geleneği sürdürmek ve günümüze taşıyarak herkesle paylaşmak isteyen Cem Lokmanhekim, tekniği en incelikli şekilde yerinde öğrenmek için Karadeniz'i ziyaret ederek, Trabzon'da bu sanatı devam ettiren emektar kadınlarla birlikte çalıştı. Bu araştırmalar ve özenli çalışma da sonunda “Dalgaları Aşmak” koleksiyonuna hayat verdi. Koleksiyonda, Trabzon hasırı örme tekniği modern bir yorumla earcuff, kolye, yüzük, küpe, şahmeran gibi parçalarla çıkıyor karşımıza...
Detaylı bilgi için: www.cemlokmanhekim.com.tr
Cem Lokmanhekim mağaza adresi: Ihlamur Yolu, 2/2 Nişantaşı, İstanbul

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.