DEKOLTEYE ESTETİK TAKVİYESİ!

Abiyenizin daha şık durması için dekoltenize bakım yaptırmaya ne dersiniz?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Şubat 2014
DEKOLTEYE ESTETİK TAKVİYESİ!
<#text>Kadınların tenlerinde yılların izini bırakan kırışıklıklar, özellikle de boynu da içine alan dekolte bölgesinde öne çıkıyor. Yılların bıraktığı izlerin yanı sıra; güneş ışınları, sürekli yüz üstü yatma ve yoğun kozmetik ürün kullanımı gibi nedenlerle de etkinliğini artıran bu kırışıklıklar, kadınların estetik duruşuna olumsuz etki edebiliyor. Günümüzde dekolte estetiği sayesinde dekoltedeki kırışıklık ve istenmeyen lekeler gideriliyor, cilt güzelliklerini tazelenebiliyor.


<#text>


<#text> Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, yaşını güzelliğinin gölgesinde bırakmak isteyenlere hitap eden dekolte estetiğiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor. Kadınlar, dekolte estetiğiyle hayallerindeki güzelliğe ulaşıyor Hemen her yaş grubundaki kadının ilgisini çeken dekolte giyim, kış soğuklarını tüm vücudumuzda hissettiğimiz şu günlerde cilt kırışıkları nedeniyle şal ve atkıların ardına saklanabiliyor. Zamanla elastikiyetini ve canlılığını kaybeden cildin, dekolte estetiğiyle ile yeniden canlandırılabileceğini ifade eden Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu uygulamanın fazla ağrıya neden olmadığının altını çiziyor.


<#text>


<#text> Dekolte estetiği hangi durumlarda uygulanıyor?<#text>


<#text> Dekolte bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalar, kadınların estetik kusurlarını ortaya çıkarmasıyla birlikte, öz güvenlerini de büyük ölçüde etkiliyor. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar yaşı ele vererek, kadınların giyim tercihlerini de etkiliyor.


<#text> İlerleyen yaşla birlikte dekolte bölgesinde yağ birikiminin öne çıkması, elastikiyetin zamanla azalması, derinin yerçekimine yenik düşerek aşağı doğru inme eğilimi göstermesi gibi nedenler, kadınlarda dekolte estetiğinin tercih edilmesini sağlıyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu nedenlerden şikayetçi, orta yaş ve üzerindeki kadınlara dekolte estetiğinin uygulanabileceğini belirtiyor.


<#text>


<#text> Dört adımda harikalar yaratıyor


<#text> Dekolte estetiğinin kırışıklara dolgu, peeling ile canlandırma, meme estetiği, Botoks ve yağ enjeksiyonu uygulamalarını içeren 4 adımda tamamlandığını söyleyen Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili olarak şu ifadelerine yer veriyor: “İlk adım olarak, dekoltedeki ince kırışıklıklara özel dolgular uygulanarak, daha gergin ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesi sağlanır. İkinci adım olan peeling ile canlandırmada, peeling ajanlarıyla derinin eski canlılığına kavuşması mümkün olur. Üçüncü ve önemli aşamalardan olan meme estetiği uygulamasında, meme kaynaklı dekolte problemleri giderilerek, iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılır, dekoltenin estetik açıdan daha güzel görünmesine yardımcı olunur. Botoks ve yağ enjeksiyonu uygulamalarından ise, son aşamada faydalanılır. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlarken, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok edilir.”

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.