DİJİTAL INFLUENCER ROBODEF İLE TANIŞIN!

Sanal dünyanın artık avatar bir influencerı var. Dünyanın insandan sanala dönüşmüş ilk robotu Robodef, dijital dünyada yeni bir yol açıyor.

Günümüzdeki influencerların iş tanımının tümünü benimsemiş bir dijital karakter olan Robodef, Sedef Çalarkan tarafından sanal dünyada herkesin istediği gibi görünebileceği fikrinden yola çıkarak yaratılmış bir avatar. Tıpkı aşina olduğumuz süper kahramanlar gibi kendine ait bir dünyası var. Firmasını, ürününü ya da tasarımını bir adım ileri taşımak isteyenler için Robodef tanıtımlar yapıyor ve takipçilerini bilgilendiriyor. Kısacası bir influencerın yaptığı ne varsa Robodef'in de yetenekleri aynı yönde...

Robodef tamamen dijital programlarla yaratılmış bir karakter. Geçtiğimiz dönemde dünya markası Gaia&Gino ile bir kampanya çeken avatar, ayrıca EzraTuba markasının da Arab Fasihon Week’te koleksiyon modeli oldu ve podyuma çıktı. Şu an Robodef'in imza aşamasındaki başka projeleri de bulunuyor.

Robodef'in yaratım süreci içinde bulunduğumuz pandemi döneminin etkilerini taşıyor. Sanal dünyada her şeyin mümkün olduğu fikriyle güçlenen Robodef, geleceğe uyum sağlamayı amaçlayan markalar için bir şans olarak görülüyor.