DÖNGÜSEL MODANIN YÜKSELİŞİ: MODANIN GELECEĞİ İÇİN GARDIROPLARIMIZI KİRALAMAYA AÇIYORUZ!

Beelender, kadınların dolaplarını birbirlerine açarak dünyaca ünlü markaların kıyafetlerine servet harcamadan ulaşılmasını sağlamak ve hızlı moda alışkanlıklarının önüne geçmek amacıyla kuruldu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Ağustos 2023
DÖNGÜSEL MODANIN YÜKSELİŞİ: MODANIN GELECEĞİ İÇİN GARDIROPLARIMIZI KİRALAMAYA AÇIYORUZ!

Yeni bir web sitesi olan Beelender ile dolabını paylaş, kaliteli ürünlere kolayca ulaş, sürdürülebilir modaya katkıda bulun!

Beelender’ın kurucusu Alara Atik, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu genç bir kadın girişimci. Hedefinin sürdürülebilir modanın geleceğine katkıda bulunmak ve tüketici alışkanlıklarını değiştirmek olduğunu belirten Atik, “Hızlı moda kavramının gelecekte yeri olmadığına inanıyorum. Sosyal medyanın kullanımının artışı ve hızlı modanın yükselişi bir elbisenin ömrünü önemli ölçüde kısaltıyor ve tüketim çılgınlığına sebep oluyor. Bu alışkanlıklar, nadiren giyilen her zamankinden daha pahalı elbiselerle dolu dolaplar yaratıyor. Sonuç olarak bu alışveriş alışkanlıkları her yıl tonlarca tekstil atığı oluşuyor. Beelender ile alışveriş alışkanlıklarını değiştirerek, hızlı moda ve tüketim çılgınlığının önüne geçmek için bir çözüm sunmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir modayı daha erişilebilir hale getirerek kullanıcıların halihazırda üretilmiş olan tekstil ürünlerini çöpe atmak yerine kiraya vererek kadınların dolaplarını paylaştığı, hem dünyanın geleceği hem de kendi bütçeleri için artı değer yarattıkları bir platform oluşturduk” diyor.Beelender’da gelinliklerden, after party elbiselerine, kayak kıyafetlerinden ayakkabı ve çantaya kadar geniş bir yelpazede kiralama yapabilmek mümkün. Birden fazla kiralamaya dayanacak kaliteli ürünlerin web sitesinde yer almasına ve etik üretim uygulamalarına odaklanan, küçük ölçekli yavaş moda üretimi yapan markalara öncelik veriliyor.

Beelender’da kendi profilinizi oluşturarak dolabınızı paylaşıma kolayca açabilirsiniz. Kullanıcılar kiraya vermek istediklerini ürünü hızlıca web sitesine ekleyebiliyor. Kiraya veren kullanıcı, potansiyel kiralama taleplerini değerlendirip, kiralayacak kullanıcı ile web sitesi üzerinden iletişime geçip ürünlerini istediği zaman ve istediği fiyata kiraya verebiliyor. Ürünlerinizi kendiniz kiraya vermek istemiyorsanız Beelender sizin adınıza bu süreci yürütme seçeneği de sunuyor.Siz de Beelender güvencesiyle daha az para harcayarak daha kaliteli kıyafetlere ulaşabilir, paylaşım ekonomisinin bir parçası olup gelir elde edebilirsiniz. “Satın alma, kirala/tüketme, paylaş” anlayışı ile tüketim alışkanlıklarınızı değiştirerek dünyaya karşı sorumluluğunuzu yerine getirebilirsiniz.

DAHA BİLİNÇLİ TÜKETİM
Beelender’da gelinliklerden after party elbiselerine, kayak kıyafetlinden ayakkabı ve çantaya kadar pek çok seçenek var.


beelender.com, Instagram: @beelender

Bu bir reklamdır.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.