DÜZENLEYİN ‘NEFESİNİZİ’!

Doğru nefes almanın insan vücuduna nasıl bir etki yaptığını biliyor musunuz?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Nisan 2014
DÜZENLEYİN ‘NEFESİNİZİ’!<#text>


<#text> Ayurvedik Yaşam Eğitmeni olan N. Ebru Şinik, kurmuş olduğu Yükselen Çağ isimli ‘Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi' çatısı altında evrensel kadim bilgileri günümüz yüzyılına uyarlanmış olarak çeşitli seminerler aracılığında kitlelere öğretiyor. Yükselen Çağ'ın ana amacı özellikle büyük şehirlerde yaşayan, doğadan ve özünden uzaklaşmış herkese mümkün olduğunca ulaşarak, günlük rutinimize kolaylıkla ekleyebileceğimiz uygulama ve teknikler ile yaşam kalitemizin yükseltilmesini sağlamak.


<#text> Bildiğiniz gibi Ayurveda, 5000 yıllık bir sağaltım sistemi olup, insanların kendi beşeri potansiyellerinin üst sınırlarını gerçekleştirirken, her yönden dengede ve zinde kalmalarına yardımcı olan bir bilgelikler bütünü. Bu ilim bize sağlığın çevremiz, bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuz arasında dengeli ve dinamik bir bütünlük olduğunu hatırlatıyor ve beş duyumuzla kendi kendimizi şifalandırma metodlarını etkin bir şekilde kullanıyor. Duyularımız vasıtası ile kendi kendimizi şifalandırabileceğimiz en hızlı ve etkili olan teknikler Pranayama denilen Nefes Teknikleri uygulamaları ve bu teknikler mucizevi sonuçlar doğuruyor.


<#text>


<#text> Ebru Şinik “Ayurveda'ya göre aklımız, zihnimiz ve nefesimiz birbirinin aynasıdır. Nefesimiz bedenimizde ve zihnimizde serbestçe dolaşabildiğinde, kendimizi sağlıklı ve hayat dolu hissederiz. Nefes engellendiğinde ise yorgunluk ve hastalıklar ortaya çıkar. Kontrolsüz ve bilinçsizce nefes alıp vermek depresyon, sinir, gerginlik ve saldırganlık yaratır. Kontrollü nefes ise sağlık ve neşe getirirek, aynı zamanda bilinci de temizler” diyor ve ekliyor. “Prana teknikleri ile bedenimizi ve zihnimizi sakinleştirerek bizi dengeleyecek, arındıracak ve canlandıracak şekilde çalışmalarını denetleyebiliriz. Düzenli olarak çalışılan kontrollü nefes teknikleri sayesinde kanımızdaki muhtemel toksinler temizlenir ve buna bağlı olarak metabolizmamızdaki oksijen akışı gelişir. Sabah erken saatlerde uygulanan pranayama egzersizleri cildimizin doğal olarak parlamasını ve ışıldamasını sağlar. Zamansız bir cilde sahip olmanın sırrı pranayama çalışmalarında yatar. Kadim nefes tekniklerini öğrendiğinizde yaşınızı gizleyecek pahalı güzellik ürünlerine daha fazla para harcamak durumunda kalmazsınız.“


<#text>


<#text>


<#text> YARARLARI SAYMAKLA BİTMİYOR!
<#text>Bedeninizi ve zihninizi dinginleştirmek ya da canlandırmak için kullanacağımız birçok farklı teknik bulunuyor. Bunlarda ustalaşmak oldukça kolay ve bu tekniklerin etkisi uyguladığınız anda görülebiliyor.


<#text>
Bu teknikler sayesinde bilincimizi yükseltirken, fiziksel  ve zihinsel detoks, stres yönetimi, vücudu sıcak basmasına karşı serinletme, metabolizmayı hızlandırarak zayıflama, enerjiyi yükseltme, odaklanma yeteneğini güçlendirme, sindirim sistemini uyararak düzenli çalışmasını sağlama, prostat bezlerine masaj görevi gören nefes tekniği ile prostat bezlerinin dengeli çalışmasını sağlama, depresyon ve anksiyeteye karşı panzehir oluşturma, tiroid bezlerinin düzenli olarak çalışmasını destekleme, cesaret ve özgüveni artırma, ciltte doğal botoks etkisi yaratma, astımı ve muhtelif tümör oluşumlarını şifalandırma ve ses tonunu mükemmel bir tona getirmek gibi bir çok muhtelif yarar sağlanabiliyor.


<#text> Yükselen Çağ tarafından her ay düzenli olarak Hilton Garden Inn Golden Horn otelinde her seviyeye açık Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri seminerleri düzenleniyor. Meditasyon seminerleri Cumartesi-Pazar günleri 14.00-19.00 saatleri arasında iki yarım günden oluşuyor.


<#text> Kadim Nefes Teknikleri Okulu adı altında düzenlenen 3 saatten oluşan nefes seminerleri ise, 10 tane ana nefes tekniğinin uygulamalı olarak öğretildiği ülkemizdeki en kapsamlı nefes eğitimi. Hayat boyu bir defa katılmanın yeterli olduğu bu eğitimde 10 farklı Kadim Nefes Tekniğinin kontrendikasyonları, şifalandırdığı rahatsızlıklar ve yükselttiği yaşam nitelikleri ile ilgili geniş bilgi verilerek, teknikler uygulamalı olarak öğretiliyor.


<#text>


<#text> Kadim Nefes Teknikleri Eğitimleri, 25 katılımcı ile sınırlı. 27 Nisan ve 01 Haziran günlerinde, 14.00-17.00 saatleri aralığında Hilton Garden Inn Golden Horn otelinde gerçekleştirilecek. Etkinlikle ilgili detaylara web sitesinden ulaşmak mümkün: www.yukselencag.com            

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.