EĞLENCE DÜNYASININ GÜÇLÜ KADINLARI

Eğlence dünyasının ezber bozan kadınlarını yakın markajımıza aldık!

Eğlence dünyasında öne çıkan birçok isim var; kimisi aşklarıyla kimisi kıyafetleriyle kimisi de başarılarıyla. Fakat bir de çalıştıkları alanlardaki yerleşmiş algıları ve kuralları yıkanlar var. Son zamanlarda bu tarzdaki ezber bozan tavırları ile dikkat çeken üç isim var; Taylor Swift, Jennifer Lawrence ve Serena Williams. Biz de sizler için bu üç ismi yakın markaja aldık.

Taylor Swift
26 yaşındaki başarılı şarkıcının kazandığı ödüllerden ya da albüm satışlarından bahsetmemize bizce gerek yok. Taylor'ı sevenler olduğu kadar sevmeyenler olduğunun da farkındayız. Bizim üstünde durduğumuz ise Taylor'ın müzik endüstrisine getirdiği yenilikler. Taylor en son Apple'ı dize getirmesiyle gündeme gelmişti. Şarkıcı sosyal medyayı çok iyi kullanan ünlüler arasında fakat bunu yalnızca gündemde olmak için yapmıyor, aynı zamanda hayranları ile iletişimde kalmak için de kullanıyor. Eğer Taylor Swift'i herhangi bir sosyal medya platformunda takip ediyorsanız kendisinin oradan hayranlarıyla sürekli konuştuğunu zaten biliyorsunuzdur. Daha önce bu şekilde doğum günü ya da düğün gibi özel günlerde hayranlarına çok güzel sürprizler yapmıştı. Taylor şimdilerde ise 1989 albümünün turnesini yapıyor ama her konserde herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Taylor, geçtiğimiz gün sahneye Amerikan kadın futbol takımını sahneye çıkardı ve hep birlikte şarkı söylediler. Daha önce de yakın arkadaşlarından Gigi Hadid, Lily Aldrige ve Lena Dunham gibi isimleri sahneye çıkartmıştı. Dün gece ise Lorde'un kendisine sahnede eşlik etmesi hayranlarını çok mutlu etmişti.

Jennifer Lawrence
Lawrence ilk günlerinden beri farklılıkları ile dikkat çeken bir isim olmayı başarıyor. Ödül gecelerinde sürekli pizzaya duyduğu sevgiyi anlatmaktan bıkmayan Lawrence, Hollywood'un güzellik anlayışını yerle bir etti diyebiliriz. Lawrence'ın ilk filmlerinde prodüktörlerinden hep zayıflaması gerektiğini, çok şişman olduğunu duymuş fakat bir yerden sonra kendini bu kurallara göre şekillendiremeyeceğini fark ettiğini söylemişti. Şimdi ise Hollywood ona göre şekilleniyor diyebiliriz; çünkü artık kimse ondan böyle bir şey istemiyor. Geçtiğimiz günlerde ise, Lawrence'ın başrollerini Bradley Cooper ve Christian Bale ile paylaştığı ‘American Hustle' filminde erkek oyunculara göre daha az ücret aldığı ortaya çıkmıştı. Fakat Lawrence, bu eşitsizliği yeni filminde kırdı ve Chris Pratt ile aynı miktarda ücret almayı başardı!

Serena Williams
Serena, tenis tarihini baştan yazıyor desek bizce pek abartmış olmayız. Son günlerde, vücudunun erkek vücudu gibi olduğu ve feminen durmadığı iddia edilen Serena bu tarz sözleri o kadar önemsemiyor ki henüz hiçbirine cevap vermedi. Bizce Williams, başarıları ile birlikte zamanla insanlara bir kadının başarılı olmak için seksi ya da güzel olmak zorunda olmadığını kanıtladı. Tenis tarihinin seksileri mi başarıları mı hatırlayacağı bizce çok ortada.

Bu üç kadını, hem başarıları hem de diğer kadınlara verdikleri ilham nedeniyle tebrik ediyoruz!

Not: Yazımızı Beyonce- Who Run The World eşliğinde okumanızı tavsiye ederiz. :)

Yazı: Ahsen Çelik