Elbisem Hiç Fotojenik Değil!

Mesele şu ki, bazı kıyafetler hiç fotojenik değil!

Askıda, özellikle de üzerinizde harika duran bir elbisenin fotoğraflarda sıradan hatta kötü durduğuna şahit oldunuz mu?

Siyah penye elbisemi aslında fiyatı çok uygun diye satın almıştım. Siyah, düz, iddiasızdı. Onu farklılaştıran tek şey, sağ kısmına işlenmiş taşlı yıldız detayıydı. Söz konusu elbise uzun süre evdeki askıda, sırasını bekledi. Ne olduysa, onu giydiğim gün oldu. 10 kişiden dokuzu harika göründüğüme dair iltifatlar yağdırdı. Belki de bunun açıklaması makyajım, belki o gün insafa gelip iyi durmaya karar veren saçlarım, belki de boyumu daha uzun gösteren topuklular diye düşündüm. Yoksa onları etkileyen elbisem miydi? İkinci ve üçüncü giyişimde, “suçlu”nun, pardon, asıl kahramanın elbisem olduğuna emin oldum. İltifatları toplayan ben değil, oydu. Tüm bunları niye mi anlattım?

Kusura Bakma, Hiç Fotojenik Değilsin

Bir gün o elbiseyle fotoğrafım çekildi. Yüz, ifade, duruş iyi hoş da, bir şeyler yanlıştı... Fotoğrafı daha dikkatli inceleyince, sorunun elbisede olduğunu fark ettim. Gardırobumun yıldızlı yıldızı hiç fotojenik değildi! Resimde sırada, hatta sönük duruyordu... O anda bilgisayarımdaki (nerede kaldı eski albümler!) pek çok fotoğrafa o gözle bakmaya koyuldum... Yıllarını bana vermiş “no name” jean’im yüksek bir notu hak ediyor! Fuşya satın ayakkabılarım gerçek hayattaki kadar seksi. Lacivert kloş eteğime, onu çok nadir giyerek haksızlık ediyormuşum. Kırmızı rujumu sadece ben değil, kameralar da seviyor... Bu liste böyle uzayıp gider.

Sizde durum ne? Hiç fotojenik olmayan, ve de tam tersi, çok fotojenik olan kıyafetleriniz var mı? Yorum ve burada paylaşmak üzere fotoğraflarınızı bekliyorum!

Suzan Yurdacan