'ELLE BEAUTY TALKS WITH DOVE'

Dove'un gerçek güzellik felsefesi, ELLE'in kadın algısıyla buluştu..

Hande Öztürk HANDE ÖZTÜRK 25 Ekim 2016
'ELLE BEAUTY TALKS WITH DOVE'
Yıllardır tüm dünyada kadınların fiziksel görünümleriyle barışık olmaları için çalışmalar yapan Dove, ünlü simalarının da katıldığı ‘Elle Beauty Talks with Dove’ etkinliğinde bu kez çok farklı bir konuya dikkat çekti: Özgüven! Kadınlarda fiziksel özgüven duygusunu ve özellikle annelerin her konuda olduğu gibi bu konuda da kızlarını nasıl etkilediklerini konuştuğumuz buluşma, davetlilerden büyük ilgi gördü.

Dove’un gerçek güzellik felsefesini aktaran etkinlikte, Yayın Direktörümüz Işın Görmüş moderatörlüğünde bir panel de gerçekleşti. Panel konuğumuz Dr. Özgür Bolat nasıl özgüvenli çocuklar yetiştirileceğini ve annelerin özgüven konusunda çocuklarına, özellikle kızlarına nasıl rol model olduklarını anlattı. İlk kez geçtiğimiz hafta gerçekleşen ‘Elle Beauty Talks with Dove’da gösterilen, markanın ‘Miras’ adlı filmi anneleri bu gerçekle yüzleşmeye çağırdı. 

                

Güzellik aslında bir özgüven meselesi! Ve özgüven kızlara annelerinden kalan bir miras. Tam da bu yüzden kendi ile barışık ve sahip olduğu fiziksel özellikleri olduğu kabul eden annelerin kızları da kendilerini olduğu gibi seviyor. Özgüvenli annelerin kızları da özgüvenli oluyor ve dış görünüşlerinden duydukları memnuniyeti de etkiliyor. Anne kendi bedenini ne kadar seviyorsa, kızları da o kadar seviyor. O yüzden Dove kadınlara, “kendilerini oldukları gibi sevmelerini” söylüyor ve #bizböylegüzeliz diyor.

Dove’un gerçek güzellik felsefesini aktaran Unilever Kişisel Bakım Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu’nun, anne-kız arasındaki bu fiziksel özgüven bağını anlatan filmin detaylarını davetlilerle paylaştığı etkinlikte, cemiyetin önde gelen anne-kızlarından Nedret ve Yasemin Taciroğlu da, özgüven konusunda birbirlerinden nasıl etkilendiklerini kişisel örneklerle aktararak panele renk kattı. Batya Kebudi’nin anneler ve kızları arasındaki bağı yansıtan, Dove’a özel tasarladığı “anne-kız kolyesi” yse davetlilerin büyük beğenisini topladı.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.