ELLE TEMMUZ 2015 ÇIKTI

Kapağında İsrailli model Eden Adar'ı konuk ettiğimiz Temmuz sayımızdan tüyolar.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Haziran 2015
ELLE TEMMUZ 2015 ÇIKTIOH BE SESSİZLİKŞehir yaşamının kaosu içinde bunalmayan, yaşamının bir döneminde sessiz sakin bir sahil kasabasında huzurlu bir hayat hayalleri kurmayan insan azdır sanırım. Biz de yoğun bir senenin tam ortasında tatil hayallerimizin esiri olmuşuz, hepimiz henüz sıcak yüzünü bize göstermemiş olan yaz mevsiminin getireceklerinin tatlı telaşı içindeyiz. Nereye gideceğiz, ne giyeceğiz, ne içeceğiz, ne yiyeceğiz; kafalarımız karışık. Planlar, planlar... Hal böyleyken, temmuz sayımızda da, bizim gibi kafası karışık okurlarımızı düşünerek, bu soruların yanıtlarını aradık, dergimize serpiştirdik. Özellikle plaja serilmeden önce mutlaka uygulamanız gereken bakımları kaçırmayın. Tüm önerilerimize bakmadan ve yaz mevsimine özel astroloji atlasımıza göz gezdirmeden hiçbir plan yapmayın derim.

Gerçek hayattan uzaklaşmak için ideal bir ay varsa o, temmuz olsun. Hatta gelin bir kaçış planı çıkaralım kendimize. Kilo mu aldınız, unutun. Sevgilinizle aranız mı bozuk, boş verin. İşinizden mi sıkıldınız, şimdilik rafa kaldırın. Vakit tüyme vakti. Şimdilerde bu tüyme işine “escapism” diyorlarmış. Biz de bu ne menem bir şeydir anlayalım dedik, bu görevi Serli Gazer'e verdik. Serli de hem bu ruh halini araştırdı, yetinmedi üzerine escapist stili de inceledi. Şehirden kaçamayanlar varsa, onlara da bir önerimiz olacak; bir yaz şapkasıyla, bulundukları ortamda tatil ambiyansı yaratmaları. Şapkayı sık tercih eden sevdiğimiz dört stil sahibi kadına “şapkanızı şehirde nasıl kullanırsınız” diye sorduk ve çok da yönlendirici yanıtlar aldık. Şapkasız çıkmam diyorsanız, bir kulak verin derim bu kadınlara.

Tatilde olanlar dalga sesiyle plajda uyuklayadursun, biz şehirdekilerin gündem konularından biri de tabii ki seçimlerdi. Bizi en çok ilgilendiren tarafıysa Meclis'e kaç kadın vekilin gireceğiydi. Ece Temelkuran çok doğru bir saptamada bulunarak, kuvvetli bir yazı kaleme aldı. Şöyle diyor, “Meclis'e giren bir kadın muhtemelen hayatta kalma becerileri en gelişmiş canlı türüdür. Ve unutmamak lazım, bir kadın vekil sadece bir vekil değil, daha ötesidir.” Gelecekte çok daha hakkaniyetli bir dünyada yaşamak istiyorsak, kadınlara daha fazla sorumluluk verilmesi gerektiği ortada. Bu gerçek, her geçen gün, sanatın ve politikanın her alanında bir tokat gibi çarpıyor yüzümüze. Kadınız, her yerdeyiz ve güçlüyüz! Vakit, bu gücü kullanma vaktidir.

Gelelim kapak kızımıza. Instagram'da Türk sanılarak fenomen haline gelen İsrailli model Eden Adar, Türkiye'yi çok seviyor ve burada gördüğü ilgiden de çok mutlu. Biz de bu güzel kadını çok şık bir teknede Marmara'nın en güzel koylarında çektik. Şehirde kaçamak yaptık. Sizin de kaçamak vaktiniz geldiyse ertelemeyin, keyfinize bakın. Eğlenceli, huzur dolu bir temmuz geçirmeniz dileğiyle,

Işın Görmüş,


ELLE Türkiye Yayın Direktörü

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.