Euphoria 3. Sezonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Üçüncü sezon hakkında bildiğimiz her şey…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 04 Eylül 2023
Euphoria 3. Sezonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler HBO

Hala ‘Euphoria’ serisinin kaotik ikinci sezonunu sindirmeye çalışıyorsanız yalnız değilsiniz. Cassie ve Nate’in ilişkisinden ‘The Play’ bölümüne kadar birçok farklı hikayeye şahit olmuştuk. Görünen o ki tüm bu olanları sindirmek için uzun bir süremiz var çünkü serinin yapımcısına göre üçüncü sezon 2025’e kadar vizyona girmeyecek. 

HBO Dram yöneticisi Francesca Orsi, Deadline’a verdiği röportajda, çekimlerin yaratıcı Sam Levinson’ın ‘The Idol’ serisi üzerindeki çalışmaları sebebiyle aksadığını söyledi. Yazar grevleri de üzerine eklenince yeni sezonun 2025’e kadar ekranlarda olmayacağını belirtti. 

"Euphoria, ‘The Idol’ post prodüksiyonla birlikte yazmaya başladığımız şeylerden biri ama bu noktada sayısız senaryomuz yok,” diyen Orsi, "Çekimlere başlayamayız, bu yüzden bu şovun vizyon tarihi - ideal olarak 2025'te - bu noktada tamamen kalemleri olan ve ‘The Idol’ serisindeki çalışmalarını bitirmek üzere olan Sam ile ne zaman geri dönebileceğimize karar verilecek,” diye ekledi. 

Bu pek de iyi bir haber değil! Şubat 2022’de tamamlanan ‘Euphoria’ ikinci sezonunun yeni hikayelerini izleyebilmek için üç sene beklemiş olacağız! Ancak dedike hayranlar hatırlayacaktır ki birinci ve ikinci sezon arasında da iki buçuk sene olmuştu.

Aradaki üç seneyi düşünecek olursak şimdilik yeni sezon hakkında bildiklerimiz ile yetineceğiz! Simli farlarınızı kuşanın! 

Aşağıda ‘Euphoria’ üçüncü sezon hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

ÜÇÜNÜ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

‘Euphoria’ ikinci sezonu 28 Şubat 2022’de yayınlanmıştı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi üçüncü ve yeni sezonu en erken 2025’te izleyebileceğiz. 

ÜÇÜNCÜ SEZON KADROSUNDA KİMLER OLACAK?

Serinin birinci ve ikinci sezonunda gördüğümüz kadronun çoğu üçüncü sezonda da ekranlarda olacak. Ancak Ashtray karakterini canlandıran Javon Walton ve geçtiğimiz haftalarda bizi şaşırtan bir haberle Kat karakterini canlandıran Barbie Ferreira’nın ekranlarda olmayacağını öğrendik. Geçtiğimiz aylarda Ferreira, Instagram hikayelerinden karakteri Kat’in Hunter Schafer tarafından bir çizimini paylaşarak dört senenin ardından ‘Euphoria’ serisinden ayrıldığını açıklamıştı. “En özel ve esrarengiz karakter Kat'i canlandırmaya başladığım dört yıldan sonra, gözlerim dolu dolu bir veda etmek zorundayım" diyen Ferreira, "Umarım birçoğunuz onun içinde kendinizi benim gördüğüm gibi görebilir ve bugün olduğu karaktere yolculuğunu görmeniz için size neşe vermiştir. Ona tüm ilgimi ve sevgimi verdim ve umarım siz de bunu hissetmişsinizdir. Seni seviyorum Katherine Hernandez,” diye eklemişti. 

Üçüncü sezonda olacağını doğrulayan isimler arasında Storm Reid ve Sydney Sweeney varken Dominic Fike ve Chloe Cherry’den henüz bir haber gelmedi. Serinin başrolünde olan Zendaya’dan bir açıklama olmasa da üçüncü sezon varsa Rue karakteri de olmalı diye düşünüyoruz!Temmuz’da hayatını kaybeden Angus Cloud, serinin en sevilen karakterlerinden biri olan Fezco’yu canlandırıyordu. Fezco karakterine ne olacağını bilmesek de gözümüz en çok Angus Cloud’u arayacak. 

ÜÇÜNCÜ SEZONDA NELER OLACAK?

İkinci sezon finalinde birçok olay yaşanmıştı. Aşağıda çok fazla spoiler olduğunu belirtmemize gerek yok diye tahmin ediyoruz! Bildiğimiz üzere Ashtray karakteri sezon finalindeki polis çatışmasının ardından üçüncü sezonda yer almayacak. Bu sahnede Fez, silah yaralanmalarıyla mücadele ederken kelepçelenerek götürülmüştü ve Angus Cloud üçüncü sezonun oyuncu kadrosu arasında yer alırken, trajik ölümünden önce herhangi bir sahne çekip çekmediği belli değil.

En son sahnede Rue, okul yılının geri kalanında temiz kalmayı başardığını açıklamış ve bu yüzden karakterinin temiz kalma yolculuğuna devam ettiğini görmeyi umuyoruz. Jules'la olan ilişkisi belirsiz kalırken romantik olarak birbirlerine dönüş yolunu bulmalarının pek mümkün olmadığını düşünüyoruz.

Lexi’nin oyunu sırasında inanılmaz bir kavgaya tutuşan Maddy ve Cassie sezonun en ironik sahnelerinden birine imza atmışlardı. Maddy öfkesinin bir kısmını boşaltsa da üçüncü sezonda eski arkadaşlıklarına dönebileceklerini düşünmüyoruz. Kat'in oyun sırasındaki ikonik performansından sonra Ethan'ı geri kazanmaya çalışabileceğine dair söylentiler dönüyor ve dürüst olmak gerekirse, gelecek sezon genel olarak onu daha fazla görmeyi umuyoruz (ancak Barbie'nin Sam Levinson ile iddia edilen anlaşmazlığı göz önüne alındığında ve son açıklamasında seriden ayrıldığını söylediğini düşünürsek bu hikayenin devamını göremeyeceğiz). Kısa bir süre önce Elle Amerika’ya konuşan Sam Levinson, üçüncü sezonu Rue karakterinin gözünden siyah beyaz olarak gördüğünü söylemiş ve “yozlaşmış bir dünyada ilkeleri olan bir birey olmanın ne anlama geldiğini keşfedeceğini,” eklemişti. 

FEZCO KARAKTERİNE NELER OLDU?

‘Euphoria’ serisinin birinci ve ikinci sezonunda Fezco karakterini Angus Cloud canlandırmıştı. Temmuz 2023’te Angus Cloud 25 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybetmişti. TMZ’nin yaptığı açıklamaya göre genç yıldız vefatından bir hafta önce babasının cenazesine katılmış ve bu kayıp ile mücadele edememişti. Cloud’un ailesi yaptıkları açıklamada, “Bugün inanılmaz bir insana en ağır yürekle veda etmek zorunda kaldık. Bir sanatçı, bir arkadaş, bir erkek kardeş ve bir oğul olarak Angus, hepimiz için pek çok açıdan özeldi. Geçtiğimiz hafta babasının cenazesine katıldı ve bu kayıpla yoğun bir şekilde mücadele etti. İçimizdeki tek teselli, Angus'un artık en yakın arkadaşı olan babasıyla yeniden bir araya geldiğini bilmek. Angus akıl sağlığıyla olan mücadelesini açıkça anlattı ve onun ölümünün başkalarına yalnız olmadıklarını ve bu konuda kendi başlarına sessizce mücadele etmemeleri gerektiğini hatırlatacağını umuyoruz,” demişlerdi. 
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.