Friends’in Bilinmeyenleri Yönetmeni Tarafından Anlatılıyor

Bir karakterin az kalsın yeniden seçileceğini biliyor muydunuz?

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 03 Eylül 2023
Friends’in Bilinmeyenleri Yönetmeni Tarafından Anlatılıyor Getty Images

Friends dizisinin yönetmeni James Burrows, ‘Directed by James Burrows’ (James Burrows Tarafından Yönetildi) en yeni anı kitabında en gizemli set sırlarını paylaşıyor. Burrows’un anıları arasında en çok dikkat çeken ise Ross Geller karakterini canlandıran David Schwimmer ve eşi Emily’i canlandıran Helen Baxendale arasındaki kimya eksikliği. “O çok iyiydi ama pek komik değildi” yazarak Baxendale’dan bahseden Burrows, onun Rachel Green karakterini canlandıran Jennifer Aniston kadar komik olmadığını ekledi. Burrows’un Baxendale hakkındaki bir diğer iddiası ise David Schwimmer ile arasındaki kimya eksikliği. “Schwimmer asla karşılığını alamıyordu” diyen Burrows, “Adeta tek el ile el çırpmaya çalışıyor gibiydi. Sitcom veya herhangi bir romantik komedide, komedi en az kimya kadar önemli. Ross karakterinin herhangi bir kız arkadaşının Rachel kadar komik olması gerektiğini anlamış olduk” diye ekledi. 


Emily karakterini yeniden seçmeleri gerektiğini düşündüğünü anlatan Burrows, zaman kısıtı sebebiyle değişim yapmadıklarını anlattı. “Çoğu zaman yeniden seçmelere gidemiyorsunuz çünkü zaman kısıtları veya lojistik sorunlar oluyor” diyen Burrows, “Kahkahalara sebep olan birine ihtiyacınız oluyor. Bazen bir yükselişe başlıyorsunuz ve daha sonra çalışmıyor ve bu kişiden vazgeçmeniz gerekiyor. Eğer kısa bir rolü varsa hızlı bir güle güle oluyor” diye ekledi. 


Friends'in beşinci sezonunda evlenen Emily ve Ross, pek mutlu anılara sahip olamamışlardı. Serinin hayranları hatırlayacaktır ki Ross, nikah sırasında Emily yerine Rachel’ın ismini söylemişti. Bu durumda rol bile olsa Emily’nin Ross ile kimyasının tutmaması normal diye düşünüyoruz!


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.