GEÇİCİ DÖVME: BİR YAZ TATİLİ KLASİĞİ

Hint kınası ya da stickerlarla yapılan geçici dövmeler tüm albenileriyle yaz tatilini bekliyor!

Teniniz deniz kokarken ve saçlarınızda altın sarısı güneş ışıltıları varken bunlara bir de dövmelerden aksesuar eklemek çok güzel değil mi? Üstelik bunu yaparken tek alternatifiniz hint kınalarından yapılan dövmeler değil.

Kolayca uygulanan altın ve gümüş renkli flash tattoo'lar bikinilerin, yaz elbiselerinin yeni eşlikçisi.

Ve Beyonce, Vanessa Hudgens, Alesandra Ambrosio, Ariana Grande, Selena Gomez bu yeni nesil geçici dövmelerden vazgeçemiyorlarsa bir bildikleri var!Peki sadece ellerde ve kollarda kalmayıp sırt dekoltesinden elmacık kemiklerine kadar kullanılan, kendine göre ince detaylar isteyen bu geçici dövmeler nasıl yapılır?Genellikle çoklu desenleri bir araya getiren geçici dövme paketlerinden, istediğiniz dövmeyi kesip çıkarın. Temiz, üzerinde parfüm ya da krem olmayan cildinize dövmenin paketini açıp yapıştırın. Geçici dövmenin üstte kalan kağıt kısmını ıslak bir bez ya da suya batırdığınız ellerinizle 20-25 saniye kadar ıslatıp cildinize geçmesini sağlayın. Ve voila! Geçici dövmeniz hazır.  Geçici dövmelerin ömrü çok uzun olmuyor. Bu yüzden deniz ya da havuza girdikten sonra ışıltısını kaybetmeye başlıyor. Eğer istediğinizden daha uzun süre geçici dövmeniz sizinle kalırsa çıkarmak için sabunlu suyla ovarak yıkamanız yeterli.
Eğer daha klasik olsun, aksesuardan daha çok biraz da gerçek dövme izi taşısın isterseniz de her tatil yerinde kendine yer bulan Hint kınalarından yapılan dövmelere göz atın. Siyah Hint kınasının kalıcılığını artırmak için oksijenli suyla hazırlanan geçici dövmeleri yaparken önce istediğiniz desen çiziliyor ve hazırlanan kına çizimin üzerinden geçiliyor. Kına kuruduktan sonra da dövme hazır oluyor.Hint kınasıyla hazırlanan geçici dövmeler, flash tattoo'lara göre daha kalıcı sayılabilir. 5-6 gün içerisinde silinmeye başlıyor ve soluklaştıktan sonra tamamen çıkması için de maalesef 2-3 haftalık zaman gerekiyor.
.