GÖRKEMLİ ÇEKİCİLİK: ADLER MISTRA

Kraliyet mücevherlerinin zarafeti yeniden keşfediliyor...

Adler’in “Mistra”sı, uzaklardan gelen zengin koleksiyonlara, büyük medeniyetlerin görkemli mücevherler konusundaki yaratılıcıklarına ve bunları tamamlayan ihtişamlı taşların gücüne saygı göstergesi niteliğinde.

İlhamını baş döndürücü güzellikteki mimari başyapıtlardan alan Mistra koleksiyonundaki yüzük ve küpeler, asimetrik formların ve renklerin şaşırtıcı ve cüretkar karışımıyla oluşan kontrastların mükemmel uyumuyla büyülüyorlar.

Her parçanın tasarımı safirlerin derinliğini, zümrütlerin canlılığını ve yakutların ateşini perçinliyor. Montürün etrafında dalgalanarak dans eden taşlar merkezdeki esas taşı yüceltiyor. Küpelerin sağ ve sol tekinin farklı taş dizilimleri ve yüzüklerdeki taşlara akışkan bir görüntü sağlayan montürleri sayesinde ortaya çıkan hareketlilik ve ışık göz kamaştırıyor.

Zamanı bilinmeyecek kadar eski geleneklerin ve yeni eğilimlerin füzyonu olan Adler mücevherleri zaman ve mekan kavramlarının ötesine geçiyor. Farklı kültürler, zanaatçılık, malzemeler, mimari, tekstil ve duygular ilham kaynaklarından bazıları... Bu sayede, her bir mücevher düşsel bir destanı, perilerle ilgili bir efsaneyi, farklı bir soluğu olduğu kadar samimi bir karşılaşmayı, uzaklara yapılan bir yolculuğu ya da hoş bir duyguyu temsil ediyor.


Etİketler