Güçlü, seksi ve cool

Alexander Wang 90'larla oynuyor.

Gençliği 90'larda geçen Alexander Wang, bu sebepten olacak ki her koleksiyonunda dönemin tuhaf çekiciliğinde geziniyor. Blade Runner'ı, Gwyneth Paltrow'un soğukluğunu, Angelina Jolie'nin deri pantolonunu, en sevdiği film olan 'Clueless'ın kolejli kızlarıyla, Seattle'ın umursamaz tavrıyla birleştiriyor. 
Sonbahar 2011 koleksiyonundaki deri ceketler, kumaş pantolonlar ve siyahın hakimiyeti, tanıdığımız Wang'i hatırlatıyor. Şampanya ve pudra tonlarını, 90'ların asiliği ve grunge'ıyla birleştirmesindeki ustalık, genç dahiye olan hayranlığı bir kere daha arttırıyor. Kürklere, ceketlere ve tuhaf pançolara iliştirilmiş kürk ayrıntılar, Wang'in çizgisini koruduğunu ama geçmişe takılı kalmadığını gösteren bir başka örnek oluyor. Saten, kadife ve tül gibi kadınsı dokular, tasarımcının 'menswear' dokunuşlarında eriyor, atletik minimalizmle bütünleşip birer Wang parçası olarak yeniden doğuyor.
Dönem dönem gezen diğer tasarımcıların aksine Wang'in tasarımları, bundan yıllar sonra da rahatlıkla kullanılabilecek parçalardan oluşuyor.

Alexander Wang'in geçmişten öykünüp, yüzünü nasıl ustaca geleceğe döndüğünü bir kere daha görmek için tıklayın!


Sıla Güven Özer