HAREKET VAKTİ

Yeni yılda daha sağlıklı bir bedene kavuşmak için Apple Watch'a ne dersiniz?

Hani her yeni yılın başında, ‘Bu yıl daha sağlıklı beslenip, düzenli olarak spor yapacağım.” diyorsunuz ya, işte Apple Watch’ınız varsa bu yıl size Apple destekleyecek. Spor konusunda tutulan yeni yıl dileklerinin gerçeğe dönmesi konusunda kararlı olan Apple tam da bu nedenle dün gece 00.00 itibariyle dünyadaki tüm Apple Watch kullanıcılarının bileklerine ‘Aktivite’ uygulamasından bir Aktivite Görevi mesajı gönderdi. Neden mi?

Sizi harekete geçirmek için tabii ki!

Hatta bu amaç için Ocak ayı boyunca Pazartesi’nden Pazar’a kadar haftanın her günü, üç ‘Aktivite’ halkasını kapatan kullanıcılara özel başarı rozetleri hazırlandı. Haftalık hedefini tamamlayan kullanıcılar da, Ocak ayı boyunca bu rozetlerden 4 tane kazanabilecek ve başarılarını arkadaşlarıyla paylaşabilecek.
Bu rozetler iPhone’da bulunan Aktivite uygulaması üzerinden de görülebileceği gibi, aynı zamanda size ‘Mesajlar’ uygulamasında paylaşılabileceğiniz birçok yeni çıkartma da kazandıracak. Yeni yıl başarı rozetlerinin dağıtımına 2 Ocak Pazartesi’den itibaren başlanacak.

Tabii o 3 ‘Aktivite’ halkasının kapanması için, her 12 saatte bir, en az 1 dakika ayağa kalkıp hareket etmek, gün boyunca 30 dakikalık egzersizi ve aktif kalori yakarak günlük kişisel hareket hedefini tamamlamanız gerek. Kısacası Apple, doktorlar ve aslında iç sesinizin tavsiyesini dinleyin: Yeni yılda az oturun ve çok hareket edin.

O zaman, 2017 için herkes göreve hazır mı?

Etİketler