HAZİRAN’DA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Aşk, sağlık, kariyer... Haziran'da burcunuzu neler bekliyor, cevabı haberimizde!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Haziran 2015
HAZİRAN’DA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?
Koç


Geçmişi sorgulama, geriye sarma, içe dönme ve kendini sorgulama gibi temalar içeren bir yaz sizi bekliyor. Merkür 12 Haziran'da düze dönerek yolculuklara başlangıç yaptırıyor. İş konularını da yeniden ele alabilirsiniz. Güçlü kişilerle görüşmeler yapabilirsiniz. 12 Ağustos sonrası şans ve kısmet gezegeni Jüpiter'in Başak burcuna geçmesiyle çok daha fazla çalışmak zorunda olabilirsiniz. İlişkilerde ise 25 Temmuz'dan itibaren geriye dönüşler var, eski sevgilileriniz, ilişkileriniz ortaya çıkabilir veya ilişkilerinizde düzgün gitmeyen konuları görüşebilir, tartışabilirsiniz. 7 Eylül'e kadar olan bu süreçte egolara, fazla mükemmeliyetçiliğe dikkat etmelisiniz. Sezgilerinizin, farkındalığınızın oldukça yüksek olacağı ama psikolojik yönden de yorucu bir yaz olabilir.BoğaMerkür yaz boyu düz harekette olarak hem iletişimi hem yolculukları kolaylaştırıyor. Ancak ilişkilerinizden yana zorlanabilirsiniz. Zira hem Satürn geri dönerek karşıt burcunuza geçiyor hem de Venüs 25 Temmuz-7 Eylül arasında geri hareket ediyor. Eşinizden ya da sevgilinizden beklediğiniz ilgi ve sevgiyi göremeyebilirsiniz. Venüs'ün geri hareketinde ise ilişkilerinizi geçmişe dönüp yeniden değerlendirmeniz gerekecek. Diğer yandan sosyal ilişkileriniz ve arkadaşlıklarınızda gözü kapalı davranabilirsiniz. Başkalarının negatif enerjilerini üzerinize çekebilirsiniz. Görüşleriniz ve inançlarınız konusunda büyük bir içsel dönüşüm içerisinde olabilirsiniz.

İkizler


Yaza oldukça hareketli giriyorsunuz. 12 Haziran'da Merkür'ün düze dönmesiyle hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de yolculuklara hazır olabileceksiniz. Temmuz'dan itibaren Mars Yengeç'e geçerek ev ve aile konularında uğraşı getirecek, hızınızı biraz yavaşlatacak. Maddi konularınızı da düzenlemeniz gerekebilir. 25 Temmuz-7 Eylül arası Venüs retro hareketinde olacak, ilişkileriniz üzerinde daha fazla düşünmeniz, kendinizi sorgulamanız gerekebilir. Yaz aylarında iş konularınızı ve mevcut iş ortamınızı daha fazla sorgulayabilirsiniz. İş ortamınızda sizi sıkabilecek durumlar söz konusu olabilir. Yazın sizin için en güzel gelişmelerinden biri Jüpiter'in Başak burcuna geçişi olacak. 12 Ağustos'taki bu geçişle özellikle ev ve aile yaşamınızı toparlayabilecek fırsatlarınız olacak, yeni bir eve geçebilir, dekorasyon yapabilirsiniz. 25 Temmuz-7 Eylül arasındaki Venüs retrosu eski sevgilileri ortaya çıkarabilir. İlişkilerinizi yeniden gözden geçirmenizi gerektirebilir.

Yengeç


Oldukça iddialı, girişken olabilirsiniz, sessizliğinizi bir kenara bırakıp yeniden dizginleri ele alabilirsiniz. İş konularınızı yeniden sorgulayacaksınız, isyan ve başkaldırınızı iç dünyanıza yöneltiyorsunuz. İnandığınız şeyler konusunda ise farklı düşünebilirsiniz zira gözünüz açılıyor. İlişkiler konusunda kendinizi ve tutumlarınızı sorgulayacaksınız. Haziran ayının ortalarından itibaren geçen yıl yaşadığınız psikolojik sürece geri dönebilirsiniz. Yaratıcı konularda uğraşlarınız ve işleriniz artabilir. Oyunculuk, tiyatro, drama gibi alanlara ilgi gösterebilirsiniz. 12 Ağustos'tan itibaren şans ve kısmet gezegeni Jüpiter Başak burcuna geçiyor,bu tarihten itibaren çok çalışabilirsiniz. Sizin için 2015 yazı aşk nedir, sevgi nedir gibi sorulara yanıt arayacağınız bir yaz gibi görünüyor.~ Aslan


Haziran ortalarından itibaren şans ve kısmetiniz artıyor. Her iki kısmet gezegeni de Ağustos ayına kadar burcunuz üzerinde etkili olacak. Bu arada kontrol dışı birçok olay yaşayabilirsiniz, size karşı olanlar dost görünüp arkanızdan işler çevirebilir. Ev ve ailenize ilişkin sorumluluklarınız artabilir. Evin sizi daralttığını düşünebilirsiniz. Mümkün olduğunca dışarıda olmanızda fayda var. Başkalarının gözü üzerinizde olabilir, düşük enerjileri üzerinize çekmemeye çalışın. 25 Temmuz-7 Eylül arasındaki Venüs retrosu eski ilişkilerinizi geri getirebilir. 12 Haziran'dan itibaren düze dönecek olan Merkür ile birlikte sosyal ortamınız yeniden canlanıyor, iletişim ve görüşme trafiğiniz artıyor. Ağustos'tan itibaren Jüpiter'in Başak burcuna geçmesiyle kendinizi hummalı bir çalışma ortamı içinde bulabilirsiniz.

Başak


Ağustos ayından itibaren yılın en şanslı burcu siz olacaksınız. Zira büyük şans ve kısmet gezegeni Jüpiter burcunuza geçecek. Her konuda şansınızın döndüğünü hissedebilirsiniz. Bu tarihten itibaren, dikkat etmeniz gereken tek şey ilişkileriniz. Geri harekete girecek olan Venüs eski aşkları ortaya çıkarabilirken mevcut ilişkilerin yeniden değerlendirilmesi için sizi zorlayacak. Bu yazın sizi en zorlayacak konusu ise Satürn'ün Akrep burcuna dönerek, iç hesaplaşmayı tekrar ortaya çıkarması. Bu yaz, sizi zihinsel ve psikolojik olarak yorabilir. Ancak üçüncü gözünüz açılıyor, daha uyanık olabilirsiniz, özellikle başkalarını değerlendirmede eskisinden çok daha objektif olabileceksiniz. Artık destek görmek istiyorsunuz ve bu desteği almak için her türlü isyanı çıkartabilirsiniz.

Terazi


Bu yaz parlayacak burçlardan biri de sizsiniz. Çünkü burcunuzun yöneticisi Venüs, 25 Temmuz'a kadar sizi aydınlatıyor olacak. Evlilik, nişan, söz ve birliktelikler için bu tarihe kadar oldukça şanslı bir dönem geçirebilirsiniz. 12 Ağustos'a kadar Aslan'da olacak Jüpiter sosyal yaşamınıza canlılık katıyor. 25 Temmuz'dan sonra ise biraz daralma hissetmeye başlayabilirsiniz. Ağustos ayından itibaren yoğun bir çalışma temposuna girebilirsiniz. Bu tarihe kadar ev ve aile ile ilgili konularınızı halletmeye bakmalısınız. Daha sonra kapalı ve yıpratıcı olabilecek çalışma koşulları oldukça yorucu olabilir, attığınız adımların güçlü kişiler tarafından engellediğini düşünebilirsiniz. Yaz boyu aslında tüm burçlar için can sıkıcı olabilecek Satürn'ün Akrep'e geri dönüşü, iş ve kariyer konularında sizi zorlayabilir. Yazın ileri harekette olacak Merkür ise yolculukları destekliyor olacak. İlişkilerinizde oklarınızı kendinize çevirerek, iç dünyanızda büyük bir dönüşüm gerçekleştirebilirsiniz.

Akrep


Bu yaz, sizde iş ve kariyer konuları öne çıkıyor. Kariyer hedefleriniz konusunda daha net olmaya çalışacaksınız. Geçtiğimiz yıl aldığınız kararlara son imzayı atacağınız, kalan eksiklikleri tamamlayacağınız bir yaz sizi bekliyor. Yaz size yeni bir bakış, ilham ve bunların sonucunda yeni bir iş getirebilir. Kendinize de son şekillendirmeleri vereceksiniz. Sağlığınızla veya görünümünüzle ilgili eksikleri tamamlayabilirsiniz. 25 Temmuz-7 Eylül arasında ise ilişkilerinize dikkat etmelisiniz, önce egolarla sonra da kuruntulu ilişkilerle baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Uzak seyahatler yapabilir, deniz aşırı ülkeler görebilirsiniz. Evinizle ilgili değişiklikleri yapacak fırsatlarınız da olacak. Bu yaz sizin için bir detoks yazı olabilir, sonrasında yüklerinizden kurtularak yeni bir benlikle kışa merhaba diyebilirsiniz.~ Yay


Aralık ayından bu yana başta iş konuları olmak üzere epeyce yoruluyorsunuz. Yaz size bir nebze olsun soluk almanız için imkanlar tanıyor. 14 Haziran'dan itibaren burcunuzda geri giderek sizi epeyce zora sokan Saturn, bir süreliğine tekrar Akrep burcuna dönüyor. İş ve kariyer konularını bir süreliğine rafa kaldırabilirsiniz. Bu yaz, okları kendinize yöneltiyorsunuz. Geri giden Neptün sayesinde hisleriniz bir kat daha güçleniyor. Ancak negatif enerjileri ve bu enerjileri taşıyan kişileri kendinizden uzak tutmalısınız. Merkür yaz boyu ileri hareket ederek ilişkilerinizi de iş hayatınızı da yumuşatıyor. 25 Temmuz-7 Eylül arasındaki Venüs retrosunda geçmişten aşkları ortaya çıkartabilir. Ancak özellikle Ağustos ayı içinde ilişkilerinizde karşınızdakini üzmemeye dikkat edin. Evlilik, nişan veya söz düşünüyorsanız, 25 Temmuz'a kadar halletmeye bakmalısınız, geri giden bir Venüs tartışmalara neden olabilir.OğlakBu yaz son derece gözü açık, uyanık ve cesur olabilirsiniz. Öncelikle burcunuzun yöneticisi Saturn, 14 Haziran'dan itibarn yeniden Akrep'e dönüyor. Mücadele gücünüzü yeniden kazanacaksınız. Gereksiz olduğunu düşündüğünüz arkadaşlıklardan, ilişkilerden sıyrılabilir, seçici davranabilirsiniz. 25 Temmuz'a kadar düz harekette olan Venüs ilişkilerden yana yanınızda olabilir. Bu tarihe kadar birlikteliklerinizde güzel ve keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz. Bu tarihten sonra ise ilişkilerinizde, evliliğinizde veya ortaklığınızda ters giden durumlara dikkat etmelisiniz. Özellikle ortak gelirler, paylaşımları iyi değerlendirmelisiniz. 12 Ağustos'tan sonra şans ve kısmet gezegeni Jüpiter Başak'a geçerek yurt dışı veya eğitim bağlantılı kısmetlerinizi artırabilir. Uzak yolculuklara çıkabilirsiniz. Yabancı bir sevgiliniz olabilir. Yazın sonunda sizi bekleyen yeni ufuklar olacak.

Kova


İlişkilerden yana şansınız 12 Ağustos'a kadar devam ediyor. Zira Jüpiter bu tarihe kadar karşıt burcunuz Aslan'da olacak. Bu tarihten sonra ise Başak burcuna geçiyor. Aradaki süreyi iyi değerlendirmelisiniz. 14 Haziran'dan sonra Satürn Akrep'e dönerek iş ve kariyerinizi etkisi altına alacak. Kariyer hedefleriniz adına geçen yıl eksik ve yarım bıraktığınız konular varsa, size geri dönecek. Eksikliklerinizi tamamlamalısınız. Satürn'ün retrosu sizi hareketlendirecek. 25 Temmuz'dan sonra Venüs geri hareketine başlıyor. Bu tarihe kadar ilişkilerinizi iyi değerlendirmeye çalışmalısınız. Farkındalığınızı artırabilir, içsel zenginliğinizi geliştirebilirsiniz.

Balık


14 Haziran'da Satürn Akrep burcuna geri dönerek size rahatlama getiriyor. 12 Haziran'da, Merkür de düz hareketine dönerek bu rahatlamaya bir katkı yapıyor. Eski enerjinize, sağlığınıza ve gücünüze yeniden kavuşabilirsiniz. Ancak planlarınızı düzgün şekilde yapmaya çalışın. Ayrıca uzun süredir kafanızı karıştırmakta olan Neptün de geri harekete geçecek. 12 Ağustos'tan sonra Jüpiter bir yıl boyunca kalacağı Başak burcuna geçerek size özellikle ilişkilerden yana güzel kısmetler sunacak. Evliliğinizden, eşinizden, ortağınızdan göreceğiniz destekler artabilir. Venüs'ün 25 Temmuz – 7 Eylül arasındaki retro hareketinde ilişkilerinizde bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun haricinde sizin için yazın güzel havasını karartabilecek başka önemli bir durum yok gibi görünüyor.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.