HERKÜL YENİDEN ÇEKİLİYOR

Disney’in Herkül’ü ekranlara farklı bir şekilde geri dönüyor!

Disney bir başka filmi daha canlı aksiyon olarak çekiyor! The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Disney’in yeni canlı aksiyon projesi ‘Hercules’ filmi üzerine. 1997’de çekilen animasyon filminden adapte edilecek Herkül filmi şimdiden Disney hayranlarını heyecanlandırdı. Geçtiğimiz senelerde ‘Aladdin,’ ‘Aslan Kral’ ve ‘Mulan’ gibi filmleri canlı aksiyon olarak seyirci ile buluşturan Disney, gişe rekorları kırmıştı. Herkül mitolojisinin müzikal versiyonu olan animasyon filminde Tate Donovan Herkül’ü, Susan Egan Meg karakterini ve James Wood Hades’i canlandırmıştı. Alan Menken’in “Go the Distance” ve “Zero to Hero” müzikleri ile hatırlanan animasyon filmi aynı zamanda kısa bir film olarak çekilmişti. 


Herkül’ün mitolojik hikayesi birçok televizyon serisi ve filme ilham kaynağı oldu. Bunlar arasında Dwayne Johnson’un 2014 filmi ve 90’larda Ryan Gosling yer aldığı ‘Young Hercules’ serisi var. Şimdi ise yeni bir filme ilham kaynağı olan Herkül mitolojisi canlı aksiyon olarak çekilecek. Kısa bir süre önce ‘Avengers: Endgame’ filminin yönetmenliğini üstlenen Joe ve Anthony Russo Herkül filminin yapımcılığını üstlenecek. Marvel filmlerinin senaryoları ile bilinen Dave Callaham’ın senaristliğini üstlendiği yeni filmin kadrosu henüz açıklanmadı. Sosyal medyada anketler başlatan Disney hayranları, Ariana Grande’nin Meg’i canlandırarak filmin şarkılarını söylemesini istiyorlar. 

Canlı aksiyon filmleri ile son yıllara damgasını vuran Disney, önümüzdeki aylarda yeni adaptasyonlarını açıklayacak. Mart ayında vizyona girmesi beklenilen Mulan filmi Corona Virüs krizi sebebiyle 24 Temmuz’a ertelenmişti. Halle Bailey’nin yer aldığı ‘Küçük Deniz Kızı,’ Emma Stone’un yer aldığı ‘Cruella’ ve ‘Peter Pan & Wendy’ filmleri Disney’in önümüzdeki senelerde planladığı canlı aksiyon filmleri arasında.