‘HOCUS POCUS 2’ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

İlk fragman yayınlandı!

Cadılar Bayramı’na birkaç ay daha var ancak bu sene öncekilere kıyasla çok daha heyecanlıyız. Neden mi? Çünkü ikonik Cadılar Bayramı filmi ‘Hocus Pocus’un ikinci edisyonu geliyor! 1993’te vizyona giren filmde Sarah Jessica Parker ve Bette Midler’ı izlemiştik. 2022’de ikinci filmi ile karşımızda olacak olan ‘Hocus Pocus,’ Disney+ platformu üzerinden yayınlanacak. 

Aşağıda ‘Hocus Pocus 2’ hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

Disney+’ın Cuma günü yaptığı açıklamaya göre ‘Hocus Pocus 2’ filmi 30 Eylül’de vizyona girecek. Bu da demek oluyor ki ‘Hocus Pocus’ ilhamlı bir Cadılar Bayramı kostümünü hazırlamak için bir ayımız olacak. 


FRAGMAN YAYINLANDI MI?

Kısa bir süre önce yayınlanan ilk teaser fragmanda, Winifred’in “Çocuklarınızı saklayın! Evet, Salem, geri döndük,” dediği duyuluyor. Disney filmin konusunu, “Birisi Black Flame Mumu'nu yakıp 17. yüzyıl kız kardeşlerini dirilttiğinden bu yana 29 yıl geçti ve intikam peşindeler. Şimdi, şafaktan önce aç cadıların Salem'de yeni bir tür tahribat yaratmasını durdurmak üç lise öğrencisine kaldı,” olarak açıkladı. 


YÖNETMEN KİM?

İlk olarak ‘Hairspray’ ve ‘A Walk to Remember’ gibi filmlerin yönetmeni Adam Shankman’ın yeni filmi yöneteceği söylenirken, ‘Disenchanted’ adlı başka bir Disney filmi üzerinde çalıştığı için filmden ayrılma kararı aldığı belirtildi. Son olarak ‘Hocus Pocus 2’ filminin Anne Fletcher tarafından yönetildiğini ve senaryonun da Jen D’Angelo tarafından yazıldığı duyuruldu. 

Shankman, “Arkadaşlarım Bette, Sarah Jessica ve Kathy'yi Disney+ için büyük bir yapım olan bir projede zamanlama çakışmaları sebebiyle yönlendiremeyeceğim için ne kadar üzülsem de, önceki çalışmalarıyla insanların hayatlarına çok fazla kahkaha ve neşe getiren Anne'e dizginleri teslim etmekten memnuniyet duyuyorum,” diyerek yönetmenlik koltuğunu Anne Fletcher’a devrettiğini doğruladı. ’27 Dresses’ ve ‘The Proposal’ gibi filmlerin yönetmen koltuğunda oturan Fletcher, “Bu cadıları hayata döndürmede rol oynayabildiğim için çok minnettarım ve Disney'de arkadaşlarımla tekrar çalışmak her şeyi daha da özel kılıyor,” dedi. 

KADRODA KİMLER VAR?

Mayıs 2020'de SiriusXM'de Radyo Andy ile bir röportaja katılan Sarah Jessica Parker, devam filmi söylentileri hakkında konuşan Parker, "Bette Midler, Kathy Najimy ve ben bu fikre çok sıcak bakıyoruz. Doğru insanlarla alenen anlaştık, evet, bu çok, çok eğlenceli bir fikir olurdu, bu yüzden geleceğin neler getireceğini göreceğiz,” demişti. Aynı zamanda orijinal filmden oyuncu kadrosunun bir ‘throwback’ fotoğrafını paylaşan Parker, hayranlarının devam filmi sorularını “Hepimiz evet dedik. Şimdi bekliyoruz,” diye yanıtlamıştı. 


Mayıs 2021’de Bette Midler, Sarah Jessica Parker ve Kathy Najimy’nin devam filmine katıldıklarını duyuran Disney, prodüksiyonun Sonbahar 2021’de başlayacağını belirtmişti. 

Filmde orijinal isimlerin yanı sıra yeni yüzler de göreceğiz. Disney’in haberlerine göre kadroda Hannah Waddingham, Tony Hale, Sam Richardson, Whitney Peak, Lilia Buckingham, Belissa Escobedo, Juju Brener, Froy Gutierres, Taylor Henderson ve Nina Kitchen gibi isimler de olacak. 

Etİketler