HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN KARSU VAKFI’NA DEPREM BAĞIŞI

Türkiye'deki Hollanda Büyükelçiliği ekibi, Boğaz'da yüzme kampanyasıyla depremzedelere destek oldu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 23 Ağustos 2023
HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN KARSU VAKFI’NA DEPREM BAĞIŞI

6 Şubat’ta gerçekleşen yıkıcı depremin ardından, tüm dünya Türkiye’ye desteklerini sunmuştu ve pek çok ülke ise hala yardımlarına devam ediyor. Hollanda da depremzedeler için her türlü yardımda bulunmuş ve ayrıca destek için 150 milyon Euro toplamıştı. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki Hollanda Büyükelçiliği ekibi, Boğaz'da yüzme kampanyasıyla depremzedelere desteklerini devam ettirdiklerini gösterdi. Hollanda Büyükelçiliği ile Hollanda Türkiye Derneği’nin destek kampanyasında, kitlesel fonlama yoluyla Hollandalı ve Türk iş dünyasının iş birliğiyle 41.000 Euro toplandı. Depremzedeler için toplanan bu bağış için ön çeki ise Büyükelçi Joep Wijnands, Karsu Dönmez’in 17 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeki konserinde Karsu Vakfı’na takdim etti.
Karsu Dönmez’in sold-out olan konseri, herkes tarafından hayranlıkla izlendi. Mehmet Korkmaz tasarımı giyen Dönmez, stili ile de dikkatleri çekmeyi üzerine başardı. Büyükelçi Wijnands: “Hollanda'nın Türkiye ile özel bir ilişkisi var. Bu durum, Hollanda hükümetinin sağladığı yardımlardan ve depremzedeler için 150 milyon euro toplayan halkın yüreklerini ısıtan kampanyadan da anlaşılıyor. Boğaz'da yüzme kampanyasıyla Türkiye'deki Hollanda Büyükelçiliği ekibiyle birlikte biz de kendi katkımızı sağlamak istiyoruz. Gelen bağışları dağıtmak için bu akşam Karsu'nun kapanış konserindeyiz. Kitlesel fonlama yoluyla Hollandalı ve Türk iş dünyasının iş birliğiyle bugüne kadar belirlenen hedefin çok üzerinde 41.000 Euro toplanmış olmasından gurur duyuyoruz. Ve sayaç hala çalışıyor!” dedi.

20 Ağustos’ta ise Hollanda’nın Türkiye Büyükelçisi Joep Wijnands, Kahramanmaraş merkezli büyük depremden etkilenenlere yönelik yardım kampanyası için farkındalık oluşturmak amacıyla Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı. Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği ekibiyle birlikte Büyükelçi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 35'incisi düzenlenen etkinlikte, İstanbul Boğazı’ndaki 6.2 km’yi Karsu Vakfı adına yüzerek depremzedeler için bağış topladı.


Siz de bağış yapabilirsiniz!

https://karsufoundation.com/tr/doneren/?fbclid=PAAaZ0xxAD4HKNORW5bpTsxO4JIyCYsckDlXVZiJ46AzC0cBfxnp-D4kx8X9Y_aem_AQ8JDezv330zp6mIM9CgiwVLnJk2FOuv4Le3OBb6RDJEoMtTVBF0eFQ9rPzkqBGOmPI
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.