HOUSE OF DRAGON HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Game of Thrones'u özleyenler burda mı?

2019’daki finalinden sonra Game of Thrones'u özlediğinizi hissediyorsanız, bu Game of Thrones ekibinin sizi ne kadar özlediğiyle karşılaştırılamaz bile! Son yılların en çok izlenen televizyon dizisi olan Game of Thrones, popüler kültürün olmazsa olmaz bir parçası haline gelmişti. Game of Thrones dizisini izlemeyenler sosyal buluşmalarda dışlanırken, bu dizi herkesin hayatında bir şekilde varolan bir konu olmuştu. Şimdi ise HBO, bizi Westeros’a geri çağırıyor!Game of Thrones final sezonunun eleştirilerinin ardından HBO sonunda yeni bir dizi için hazırlandığını duyurdu. HBO program şefi Casey Boys’un açıklamasına göre House of the Dragon adlı dizinin artık bir vizyon tarihi de var, hem de 2022 içinde! Prodüksiyona başlayan House of the Dragon hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

KONU NEDİR?

George R. R. Martin’in ‘Fire & Blood’ (Yangın & Kan) adlı Targaryen ailesi üzerine yazdığı kitabından uyarlanan ‘House of the Dragon’ serisi ‘Game of Thrones’ serisinin geçtiği dönemden 300 sene öncesini konu alıyor. Kitabın açıklamasına göre “Ejderhaların Dansı sırasında gerçekten neler oldu? Doom'dan sonra Valyria'yı ziyaret etmek neden bu kadar ölümcüldü? Zalim Maegor'un en kötü suçları nelerdi? Ejderhaların gökyüzüne hükmettiği Westeros nasıl bir yerdi?” gibi soruları yanıtlayan hikaye, Game of Thrones dizisini izlerken aklınızda kalan tüm soruları cevaplamaya geliyor! Ejderhaların Dansı’nın tüm Westeros'u etkileyen bir Targaryen iç savaşı olduğunu yazan Entertainment Weekly, yeni dizinin bu olayı tarihlendireceğini belirtti. 2019'da Martin'in gelecek yıl ‘Fire & Blood' kitabının devamını yayınlamaya hazırlandığını yazan Deadline, Martin’in yeni dizi için daha fazla materyal sağlamak için çalıştığını ekledi. 

YENİ DİZİDE KİMLER VAR?

Yeni dizinin Martin ve senarist Ryan Condal ile birlikte yaratıldığı belirtildi. Condal, ‘The Long Night’ adlı bölüm gibi ‘Game of Thrones’ dizisinin altı bölümünü yöneten Miguel Sapochnik ile birlikte serinin yapımını da üstleniyor. Aynı zamanda Sara Lee Hess’in Condal ve Martin ile birlikte senaryoyu yazacağı ve Sapochnik ve Vince Gerardis ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev yapacağı belirtildi. Deadline’ın haberine göre seride yönetmen olarak görev alacak isimler arasında Clare Kilner, Geeta V. Patel ve Greg Yaitanes de var. 

House of the Dragon dizisinin ilk duyurusu Ekim 2020’de yapılmıştı. Deadline, yeni dizide Paddy Considine’in Westeros’taki Kral Jaehaerys Targaryen’den sonra gelen Kral Viserys Targaryen’i canlandıracağını yazdı. “Sıcak, nazik ve düzgün bir adam” olarak tanımlanan Viserys Targaryen karakterinin büyükbabasının izinden gideceği, “Fakat iyi adamlar mutlaka büyük krallar olmazlar,” diye belirtildi. Geçtiğimiz Aralık ayında diziye The Crown dizisinin birinci ve ikinci sezonlarında Prens Philip’i canlandıran Matt Smith’in de katıldığı açıklanmıştı. Smith, Prens Daemon Targaryen’i canlandırırken, Olivia Cooke ise Alicent Hightower ve Emma D’Arcy ise Prenses Rhaenyra Targaryen karakterini canlandıracak. 
11 Şubat’ta Steve Toussaint’ın da seriye katıldığını doğrulayan Deadline, Toussaint’in Lord Corlys Velaryon karakterini canlandıracağını yazmıştı. Deadline aynı zamanda Velaryon’un “Deniz Yılanı” olarak da bilindiğini ve savaş sırasında Kraliçe Rhaenyra Targaryen'in sağ kolu olarak hizmet ettiğini yazdı. 


Bu habere ek olarak Rhys Ifans’ın Kral’ın yardımcısı olan sadık Otto Hightower karakterini canlandıracağı söylendi. Eve Best, Lord Corlys Velaryon’un eşi Prenses Rhaenys Velaryon’u canlandırırken, Sonoya Mizuno’nun ise Mysaria adlı taht sırasında yer alan karakteri canlandıracağı belirtildi.


15 Nisan, 2021’deki haber ile birlikte Fabien Frankel’ın diziye Ser Criston Cole olarak katıldığı yazılırken, bu karakterin halktan bir kahraman olduğu belirtildi. Aynı şekilde Mayıs 2021’de The Hollywood Reporter’ın doğruladığı habere göre Graham McTavish’in de henüz rolü açıklanmasa da ‘House of the Dragon’ kadrosuna katıldığı yazıldı. Son olarak ise Milly Alcock’un genç Prenses Rhaenra Targaryen’i ve Emily Carey’nin ise genç Alicent Hightower karakterini canlandıracağı söylendi. 


PRODÜKSİYON BAŞLADI MI?

Evet! Sosyal medyada çekimlere ait fotoğraf kareleri paylaşılmaya başlandı bile! Cornwall, İngiltere’de devam eden çekimlerde D’Arcy ve Smith’in kostümleri ile görüntüleri paylaşılmıştı. Daily Mail’in haberine göre Cornwall’da Mount Bay’deki St. Michael’s Mount kalesinde çekilen dizi, serinin önemli bir kısmını oluşturuyor.


DİZİ NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

Yapılan son açıklamalara göre ‘House of the Dragon’ serisinde 10 bölüm olacak ve ilk bölüm 21 Ağustos, 2022’de HBO ve HBO Max platformları üzerinden vizyona girecek.

FRAGMAN YAYINLANDI MI?

HBO Max, 5 Ekim’de ‘House of the Dragon’ serisinin ilk teaserını yayınlamıştı. ‘Game of Thrones’ serisinden hatırlanan kostüm tasarımları ve müzikler, dizinin hayranlarını etkilemeyi başarmıştı. 


Etİketler