“House of the Dragon” 2. Sezon, 2024 Yazında Yayınlayacak

Daha fazla ejderhaya hazır olun!

Buse Saray BUSE SARAY 02 Kasım 2023
“House of the Dragon” 2. Sezon, 2024 Yazında Yayınlayacak

"House of the Dragon" resmi olarak önümüzdeki yaz HBO'da geri dönüyor. Game of Thrones'un yan hikayesi olan dizinin ikinci sezonu, Warner Bros. Discovery kanalının uzun süredir beklediği gibi 2024 yazının başında yayınlanacak.

Bu haber, New York'ta düzenlenen bir HBO etkinliğinde Casey Bloys tarafından doğrulandı ve basın mensupları ikinci sezonun ilk fragmanını gördüler.



Dizinin, çekimleri tamamlandı ve şu anda post prodüksiyon aşamasında. İngiliz oyuncu kadrosuna sahip olduğu için büyük ölçüde yaz boyunca çekimlere devam edebildi ve SAG-AFTRA sözleşmeleri yerine Equity sözleşmeleri kullandı.

House of the Dragon, Game of Thrones olaylarından 172 yıl önce geçen ve Targaryen Hanedanı'nın hikayesini anlatan bir dizi. Dizide Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Sonoya Mizuno ve Rhys Ifans gibi oyuncular yer alıyor.


Ryan Condal ve George R.R. Martin, Sara Hess, Vince Gerardis; 2. sezon yönetmeni Alan Taylor ve 1. sezon yönetmeni/co-showrunner Miguel Sapochnik ile birlikte yürütücü yapımcı olarak görev yapıyor.

İkinci sezon, birinci sezondan iki bölüm daha az olmak üzere sekiz bölümden oluşacak. Bu, dizinin uzun vadeli bir planın bir parçası ve kaynaklara göre HBO, üçüncü bir sezon için yeşil ışık yakma olasılığını değerlendiriyor.

Ayrıca Bloys, “A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” adlı dizinin ilkbaharda çekilmeye başlamasının umut edildiğini belirtti. Bu dizi, nisan ayında yeşil ışık aldı ve George R.R. Martin'in Dunk & Egg fantastik hikayelerine dayanıyor. Game of Thrones olaylarından bir asır öncesini anlatacak öncül dizi, Martin ve Ira Parker tarafından yazılı ve yürütülecek bir yapım. Aynı zamanda House of the Dragon'ın yaratıcı/yürütücü yapımcısı/showrunner Ryan Condal ve Vince Gerardis de yürütücü yapımcı olarak görev yapacak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.