İnsan Ve Kültür Sevgisiyle Şekillenen 23 Yıllık Kariyer

Elite World Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, keyifle yaptığı mesleğinde grubun odağını; 2030 yılına kadar 50 otel hedefine çeviriyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Mart 2024

Bir meslek düşünün; 7 gün 24 saat durmadan çalışan, bayram ve özel günlerde daha çok çalışması gereken, tüm bunlara karşılık ise dünyanın dört bir yanından farklı kültürleri, insanları tanıma şansı olan… Turizmci olmaktan bahsediyoruz. Elite World Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu’nun turizm sektöründeki 23 yıllık deneyimi tam da bu tanımı özetler nitelikte…Emel Elik Bezaroğlu, üniversite dahil tüm eğitim hayatını doğup büyüdüğü Van’da tamamlıyor. Üniversitede mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra aile büyüklerinin de teşvikiyle İstanbul’da ailesinin sahip olduğu otelde başlıyor turizm sektöründeki kariyerine. İlk iki yıl resepsiyon, mutfak gibi farklı bölümlerde deneyim ediniyor. Aslında çok da düşünmediği turizm sektörünü yavaş yavaş sevmeye başlıyor. Elik Bezaroğlu, “Hareketli bir yapıda olmam, insanlarla pozitif iletişimim, yeni insanlar ve kültürler tanımaya yönelik merakım turizm sektörünü çok sevmem, iş hayatıma bu alanda devam etmek istememde etkili oldu” diyor.


“Yeni yerler tanımak tanımanın, kültürleri keşfetmenin aynı zamanda yaratıcılığa da katkı sağladığını düşünüyorum.”


İnsanları Ve Kültürleri Tanımakla Geçen 23 Yıllık Kariyer

Ardından Elite World zincirinde satış departmanının farklı alanlarında deneyim edinen Elik Bezaroğlu, 21 yıldır ise dünyanın dört bir yanında binlerce kişiyi ağırlayan zincirin satış ve pazarlama departmanlarını yönetiyor. Hiç durmayan, sürekli yenilik ve trendlerin peşinde olan, misafir memnuniyetinin öncelikler arasında ilk sırada yer aldığı turizm sektöründe, mesleğinin 23. yılında da durmadan, yorulmadan çalışmaya, yeni insanlar ve kültürler tanımaya, öğrenmeye, öğrendiklerini paylaşmaya ve hayata geçirmeye devam ediyor.

Elik Bezaroğlu, 23 yıllık deneyiminde son 10 yıldır Elite World Hotels & Resort grubunda yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

Sapanca’da doğanın tam ortasında yer alan Elite World Grand Sapanca’nın doğadan ilham alınarak dekore edilen konforlu odalarında hem eğlenceli hem de dinlendirici bir konaklama deneyimi yaşamak için doğa ile iç içe bir tatilin keyfini çıkarabilir, modern olanaklar ve sakin bir atmosferde yenilenme fırsatı bulabilirsiniz.


“Seyahat Etmek Yaratıcılığı Artırıyor”

İşi gereği yaptığı seyahatlerin yanı sıra kişisel hayatında da en büyük hobisi seyahat etmek olan Elik Bezaroğlu, “Seyahatin insanları beslediğine, farklı insan ve kültürleri tanımanın insanların ufkunu açtığına inanıyorum. Yeni yerler tanımak, kültürleri keşfetmenin aynı zamanda yaratıcılığa da katkı sağladığını düşünüyorum” sözleriyle anlatıyor. Elik Bezaroğlu, hem yurt içi hem de yurt dışında en çok kültür turlarına ilgi duyuyor. Gittiği yerlerin tarihini, kültürünü merakla öğreniyor. Her yıl mutlaka yaptığı bir başka seyahat şekli ise kruvaziyer turizmi. Egzotik destinasyonları keşfetmek, kruvaziyerle dünyayı gezmek en sevdiği seyahat şekli arasında geliyor.

Elik Bezaroğlu, yoğun iş temposu içinde seyahatlerini planlarken, yaklaşık 50 yıldır konaklama sektöründe hizmet veren Elite World Hotels & Resorts’de de dümeni ileriye doğru çeviriyor. Zincirin franchise iş modeliyle Türkiye genelinde büyüme stratejisine, satış ve pazarlama alanındayaptığı çalışmalarla katkı sağlıyor. Farklı kategorilerde sahip olduğu dört markaya dört yeni marka daha ekleyerek toplam sekiz marka ve 11 otelle hizmet veren zincirin, 2030 yılına kadar 50 otele ulaşma hedefine pazarlama alanındaki etkin çalışmalarıyla öncülük ediyor. Elite World dışında Türk turizmine de Turizm Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’ndaki (TGA) çalışmalarıyla katkı sağlıyor. Elik Bezaroğlu, TGA’da Doğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi şapkasıyla doğup büyüğü, mesleğe ilk adımını attığı bölgenin Türk turizminden hak ettiği payı alması için var gücüyle çalışıyor. Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.