iPHONE İLE ÇEKİLEN EN İYİ GECE MODU FOTOĞRAFI

Tüm dünyadan profesyonel ve amatör iPhone fotoğrafçıları tarafından sosyal medya üzerinden gönderilen binlerce fotoğraf jüri tarafından değerlendirildikten sonra 6 kazananı belirledi.

 Tyler Mitchell, Malin Fezehai, Sarah Lee, Alexvi Li, Darren Soh, Phil Schiller, Kaiann Drance, Brooks Kraft, Arem Duplessis ve Jon McCormack  gibi tanınmış iPhone fotoğrafçılığı tutkunlarından oluşan jüri kurulunun seçtiği fotoğraflar, apple.com sayfasında ve Apple Instagram (@apple) hesabında yayınlanıyor. Önümüzdeki aylarda ise dünyanın her yerinde reklam panolarında sergilenecek.

Gece moduyla loş ışıkta mükemmel fotoğraflar çekmeniz için ipuçları: 

  •  %100 Focus Pixels özelliğine ve akıllı yazılımlara sahip yeni bir Geniş kamera sensörüyle sağlanan Gece modu, daha önce iPhone’da çekilmesi mümkün olmayan loş ışıklı fotoğrafların çekilmesine imkan tanır. 
  •  Loş ışıklı ortamlarda gece modu otomatik olarak açılır. Sarı Gece modu simgesinin görünmesi, Gece moduyla çekim yaptığınız anlamına gelir.  
  •  Gece modu, kadraja alınan sahneye göre pozlama süresini belirler ve bu süreyi Gece modu simgesinde gösterir. Pozlama süresini uzatmak için Gece modu simgesine dokunabilir ve göstergeyi Maksimum ayarına getirebilirsiniz.
  •  En karanlık gece çekimlerinde daha uzun pozlama süreleri kullanmak isterseniz iPhone’unuzu bir yere sabitlemeyi veya tripod kullanmayı deneyin.

Rubén P. Bescos (Pamplona, Navarra, İspanya), iPhone 11 Pro Max