İşte size Dubai!

Hafta sonu hem alışveriş hem güneş!

İstanbul’dan dört saat mesafede bulunan Dubai, Emirates Havayolları’nın süper servisiyle İstanbul’dan günde iki farklı saatte uçuşlarını gerçekleştirmekte.
Alışveriş, beş yıldızlı oteller, restoranlar, bulutların üzerine çıkan dev binalar ve gece kulüpleri... Kendinizi burada Alice Harikalar Diyarı’nda gibi hissedebilirsiniz!
Konaklamanız için çok özel ve çok farklı üç otel seçtim: Kempsinki Dubai, hem sıcakta havuzun tadını çıkarmak hem de beş dakika sonra karlar içinde kayak yapmak isteyenlere göre. Otelin içinden geçiş olan, çok büyük ve Dubai’nin ilk alışveriş merkezi de burada bulunmakta. Ritz Carlton Dubai, deniz kenarında ve kumsala sıfır mesafede. Armani Hotel Dubai, en yeni, süper restoranlar ve kulüplerin olduğu bir otel ve residence. Gidin ve deneyin diyorum; çünkü çok ama çok özel!
Restoranlar içinde OKKU kesin denemeniz gereken bir yer; sushi sevenlere duyrulur. Bu restoran Monarch Otel’in içinde ve geç saatlerde de DJ eşliğindeki barıyla şehrin en popüler yerlerinden biri. Dünyanın en yüksekteki ve en pahalı restoranlarından biri At.Mosphere. 122. katta bulunuyor. Grill ağırlıklı menüsü ve muhteşem servisiyle bulutların üstünde. Armani Ristorante, herşeyin organik olduğu ve İtalyan ahçıların size unutulmaz İtalyan Mutfağı örneklerini sunduğu bir mekan.
Alışveriş için kesinlikle Dubai Mall… Dünyadaki bütün markaların bir şubesi var ve “tax free” olduğu için de fiyatlar çok uygun. Burasının tamamını dolaşmak birkaç gününüzü alabilir. Emirates Mall biraz daha “casual” markaları bulabileceğiniz ve kıyafet dışında, elektronik ve ev eşyası da alabileceğiniz bir yer. 
Cavalli Club, Dubai’nin en hit gece kulübü ve barı. En iyi margarita’yı burada içebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, gecenin sonunda gelen hesabınız. Kredi kartınızdan birkaç kez çekim yapılmış olabilir.
İstanbul’a dönmeden uğramanız gereken son bir adres daha var: Aquaventure. Bugüne kadar gördüğünüz en keyifli su parkı.
Ben Dubai’de üç günde çok ama çok şey gördüm ve yaşadım. İstanbul’da havalar soğukken, Dubai’nin sıcağına güzel bir kaçamak yapmak, çok iyi geldi gerçekten.

İlker Topdemir 

Galeri için tıklamayı unutmayın!