JOTUN YEŞİLADIMLAR UYGULAMASI İLE YÜRÜDÜKÇE AĞAÇ DİKİN

Jotun'un uygulaması "YeşilAdımlar"ı indirin ve yürümeye başlayın. Jotun uygulamadaki harita üzerinde her 4 kilometrelik yürüyüş için bir ağaç dikecek.

Jotun, proje kapsamında geliştirilen Jotun YeşilAdımlar mobil uygulaması ile herkesi kısa mesafelerde araca binmek yerine yürümeye davet ederek, hem kendisine hem de dünyaya bir iyilik yapmaya çağırıyor.

Yürünen yolların yeşile boyandığı uygulama ile Jotun, boyanan her 4km için bir ağaç dikiyor.

 Yüksek kaliteli ürünleriyle çevreye duyarlı çözümler sunan Jotun’un global sürdürülebilirlik politikası ile aynı adı taşıyan Jotun YeşilAdımlar mobil uygulaması, şehri keşfederken ya da bir rutin olarak işten/okuldan eve, evden işe/okula giderken atılan adımların ağaca dönüşmesini hedefliyor.Google’ın yayalar için geliştiriği “Snap to Road” ara yüzü ile geliştirilen ilk uygulama olma özelliğini taşıyan Jotun YeşilAdımlar uygulaması ile yürünen yollar uygulama üzerinden yeşile boyanıyor.  İnteraktif ve kullanıcı dostu uygulama ile kullanıcılar, henüz yeşile boyanmamış yani daha önce hiç yürünmemiş yollardan yürüdükçe her 4 kilometre için 1 ağaç dikilmesine; yeşile boyanmış yollardan yürüyenler ise her 6 kilometre için 1 ağaç dikilmesine katkı sağlıyor. Bu da kullanıcıları yeni yollar keşfetmeye teşvik ederek haritada daha farklı rotaların yeşile boyanmasına sebep oluyor. Jotun, hayata geçirdiği proje ile herkesi yakın mesafede araba ya da otobüs kullanmak yerine yeşil adımlar atmaya davet ediyor.15 Mayıs – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında devam edecek proje sonunda Jotun, uygulamada 50.000 km yolun yürünmesini ve 10.000 ağaç dikmeyi hedefliyor. Bu sayede, Balıkesir Gönen’de oluşturacağı 3 orman büyüklüğündeki Jotun Hatıra Ormanı’nın yanı sıra 50.000 km’nin araçla kat edilmesi sonucu oluşacak karbon salınımını da önleyecek.Uygulamada kullanıcılar kazandıkları istatistiklerini Facebook üzerinden paylaşabildiği gibi arkadaşlarını da bu uygulamaya davet edebiliyor.Proje, gelecek senelerde de devam edecek. Jotun, uygulamasını canlı tutmaya devam ederek önümüzdeki yıllarda farklı konuları destekleyecek.Jotun YeşilAdımlar uygulaması ücretsiz olarak App Store’dan indirilebiliyor ve Google Play’den alınabiliyor. Jotun, uygulamayı özel bir davetli grubuna, güzel bir bahar yürüyüşü ve mini bir Evren Can Gündüz konseriyle tanıttı. Tanıtımdan fotoğraflar için fotogaleriye tıklayın. .