Karl Lagerfeld'in Fütüristik Paris Dairesi Satıldı

Merhum moda tasarımcısı, Seine Nehri manzaralı dairesinde yaklaşık 10 yıl yaşadı.

Buse Saray BUSE SARAY 01 Nisan 2024
Karl Lagerfeld'in Fütüristik Paris Dairesi Satıldı

Merhum moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in fütüristik Paris dairesi açık artırmayla satıldı. Quai Voltaire'de 17. yüzyıldan kalma bir binada yer alan üç odalı ev, Seine Nehri ve Louvre Müzesi'ne bakan bir manzaraya sahip.Chanel, Fendi ve kendi markası için muhteşem kreasyonları ve gösterileri moda dünyasında derin etki bırakan Alman doğumlu Lagerfeld, Şubat 2019'da 85 yaşında ölene kadar yaklaşık 10 yıl boyunca orada yaşadı.


Daire, açık artırmada 10 milyon avroya (8,5 milyon £) satıldı. Nihai fiyat, 5,3 milyon Euro olarak belirlenen ilk fiyatın kabaca iki katıydı. Alıcıya ilişkin herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Daire, 1694 yılından kalma bir binanın dördüncü katında yer alıyor; satışa bir garaj alanı ve iki kiler dahildi. 260 m2'lik daire, 50 m2'lik bir giyinme odasına sahip ve Lagerfeld tarafından "beton zemin ve kumlanmış cam bölümleriyle fütüristik bir tarzda" tamamen yenilendi.


Seine Nehri'ne bakan evin üç dev penceresi var ve uyku alanı arka avluya bakıyor. Banyoda dikdörtgen bir Corian küvet ve bitişikte geniş bir giyinme odası bulunuyor. Mutfak ise paslanmaz çelik dolaplarla donatılmış.Lagerfeld'in alanı doldurduğu mobilya ve sanat eserlerinin çoğu, 2021 sonu ve 2022 başında Sotheby's'de sekiz ayrı satışla satıldı. Mobilyalar arasında Marc Newson imzalı metal Zenith sandalye ve Martin Szekely imzalı şık bir konsol yer alıyordu.

Lagerfeld'in ofisi ve kütüphanesi ise artık Paris'in Latin Mahallesi'nde bir kitapçı ve etkinlik alanı olarak halka açık.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.