Kendi Kanınız, Yenilenme Kaynağınız!

Kendi Kanınız, Yenilenme Kaynağınız!

PRP, platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismi. Bu uygulama, bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alıyor.

Yani yenilenmek, gençleşmek için gerekli her şeyi damarlarınızda taşıyorsunuz, taşıyoruz… Geçen haftalarda piyasaya giren Regenkit PRP işte bunu ortaya çıkarıyor. İsviçreli biyoteknoloji firması Regenlab tarafından üretilen Regenkit PRP, hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine geri dönmelerini sağlayan kanımızdaki trombositlerin sayısını 2-4 katına çıkarıyor. Böylece yaşlanma etkilerinin geriye çevrilmesine yardımcı oluyor.

Çok az miktarda kanınız biyoteknoloji harikası Regenkit tüpünün içine konularak santrifüj cihazında sekiz dakika içinde trombositlerin yoğunlaştığı bir seruma dönüştürülüyor. Dönüştürülen serum mezoterapi ya da maske yoluyla yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri ve kollara uygulanabiliyor.  

Tamam, gençleşmek için PRP’yi kullanabiliyoruz; ama biliyoruz ki biz kadınlar her şeyi, daha çok şeyi istiyoruz. O zaman Regenkit PRP’nin sadece gençleşmek için kullanılmayacağını da belirtmekte fayda var: Yaşlanma etkilerini geriye çevirmenin yanı sıra, iyileşmesi uzun süren yaraların tedavisi, kemik ve eklem hasarlarının onarılması, saç dökülmesinin önlenmesi ve yeni saç oluşumunun desteklenmesi, yerleştirilme zorluğu bulunan diş implantları için doku iyileşmesinin sağlanması gibi endikasyonlar da ürünün kullanım alanları arasında yer alıyor.

E daha ne olsun?

Esra Özübek