KOKULAR İLE TERAPİ: EVİNİZ İÇİN 20 DİFÜZÖR

Zen mod on!

2020 gibi bir yılın ardından tek istediğimiz huzur ve sağlık! Kişisel sağlığımıza, bakım rutinimize ve rahatlığımıza çok daha düşkün olduğumuz bir yıl ile bazı günler salonumuzu bir spor merkezine bazı günler ise banyomuzu bir spaya dönüştürdük. Bakım rutinlerinin çok daha uzun ve kapsamlı olduğu 2020 yılı ‘self-love’ temasına çok daha fazla odaklandığımız bir sene oldu. Evde çok daha fazla kaldığımız için ev dekorasyonuna düşkünlüğümüz de bir o kadar arttı. Her odayı farklı bir merkeze dönüştürürken mumları da unutmadık. Peki ya oda kokuları ve difüzörler? Tam olarak bir spa terapisi yaratmak için difüzörlere göz atmış mıydınız? Kişisel bakım rutinlerinin bir parçası olması gereken difüzörler, rahatlatıcı kokuları ile stresi giderirken, egzotik kokuları ile evimizin konforundan dünyanın farklı yerlerine seyahat etmemizi sağlıyor. 

Meditasyon ve masajın ayrılmaz bir parçası olan koku terapisi, dinginliğe ve huzura kavuşmanın temel taşlarından biri. Her daim bizim için bir ‘güvenli bölge’ olan evimizi daha da sıcak ve sevgi dolu yapan difüzörler, hem şık bir dekor objesi hem de zihin sağlığı için harika bir eklenti oluyor!

DİFÜZÖRLER NASIL ÇALIŞIYOR?

Esansiyel yağları emerek havaya bırakan çubuklara sahip olan difüzörlerin yanı sıra son zamanlarda elektronik difüzörlerde gündemde. Yağı ısıtarak veya buharlaştırarak evinizi hoş ve rahatlatıcı kokular ile çevreleyen difüzörler, uzun bir süre kalıcılığını koruyor. Aromaterapinin ayrılmaz bir parçası olan geleneksel difüzörlerde dilediğiniz yoğunluğa göre çubuk eklemesi veya çıkarması yapabilirsiniz. 

DİFÜZÖRLERİN FAYDALARI NEDİR?

Harika kokuların yanı sıra doğal yağlar ile tasarlanan difüzörler, sağlık açısından da oldukça faydalı. İyileştirici özellikleri ile bilinen doğal yağlar, evinizi gerçek anlamda bir spaya dönüştürüyor. Uyku düzeni, stres ve yorgunluk gibi günlük sorunlara çözüm getiren difüzörler aynı zamanda düşüncelerinizde bir rahatlama etkisi yaratıyor. Negatif düşünceleri gideren ve dinginliğe erişmenizi sağlayan iyileştirici kokular ile çok daha derin ve verimli bir uyku düzenine sahip olabilirsiniz!

Hayatınızı ve evinizi çok daha zen bir hale getirmek istiyorsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz difüzörleri inceleyebilirsiniz…