KOLAY GÖRÜNEN DAHA MI ZOR?

KOLAY GÖRÜNEN DAHA MI ZOR?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Şubat 2014
KOLAY GÖRÜNEN DAHA MI ZOR?
<#text>Moda haftaları New York'la birlikte başladı! Zaten sitemizden öne çıkan defilelerin yorumlarını ve tüm look'larını görüyorsunuz. Bildiğiniz gibi moda haftaları sadece kıyafetler ve aksesuvar trendlerini değil, saç ve makyaj trendlerinde de belirleyici rol oynuyor. Ve işte tam da bu noktada Tadashi Suhoji defilesiyle birlikte aklıma bir soru takılıyor: Neden bizim saçlarımız böyle doğal akışına bırakılmıyor? Kendimiz elimizle tutturmuşuz havası vermek neden bu kadar zor?


<#text>


<#text>


<#text> Tadashi Shoji


<#text>


<#text> Özel bir davet, en yakın arkadaşınızın düğünü ya da belki de kendi düğününüz! Mekan ayarlanır, her şeye ‘bir daha kaç kere olacak' diyerek paralar saçılır, tüm yakın çevreye fotoğraflar yollanır, uygulanmasa da ‘Fatma Teyze' dahil herkesten fikir alınır...


<#text>


<#text> Ama saçın kötü oldu mu işte, kıyafetin ne kadar güzel olursa olsun boştur! O örnek gösterdiğin Oscar töreninden değil de ülkemizin tek ve nadide müzik ödülleri gecesinden fırlamış gibi olursun. Aslında olması gerekeni biliriz ve o çok sevdiğimiz, kırmak istemediğimiz ama bazen de bizi çileden çıkaran kuaförümüze anlatırız. O ne kadar profesyonel olursa olsun sonuç çoğu zaman aynıdır: Bol spreyli, içinize sinmeyen, ‘kendim yapsam daha iyiydi' dediğiniz saçlar!


<#text>


<#text> Sizce bunun nedeni ne? Sonuçta 'Sakınılan göze çöp batar'a mı geliyoruz yoksa basit gibi görünenini başarmanın daha zor oluşuna mı?  Belki de fazla düşünmeyi bırakmalı, hayatta her konuda yapmamız gerektiği gibi kontrolü elden bırakmasak da işin uzmanına güvenmeye çalışmalıyız. 


<#text>


<#text> Editörün notu: Kelin ilacı olsa!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.