Lego’dan Çocuklara Gabby’nin Hayal Evi Müjdesi!

Okul öncesi çağdaki çocuklar için tasarlanan Lego Gabby'nin Hayal Evi setleri, popüler çizgi filmden ikonik anlar, karakterler ve sahneler içeriyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Eylül 2023
Lego’dan Çocuklara Gabby’nin Hayal Evi Müjdesi!

Lego Group ve Universal Products & Experiences, DreamWorks Animation'ın okul öncesi çağdaki tüm çocuklar için tasarladığı popüler çizgi film serisi Gabby'nin Hayal Evi’ni, Lego yapım parçalarıyla hayata geçirmek üzere iş birliği yaptı. Dünya genelinde çocuklar tarafından çok sevilen bu çizgi filmden ilham alarak hayata geçirilen ilk Lego serisi, dört farklı ürün seti ile raflarda yerini aldı.Gabby’nin Hayal Evi, sevenlerini sevimli kedi karakterleriyle dolu fantastik bir dünyaya ve sonsuz maceralara taşıyor. Yeni Lego ürün serisi; oyun, yaratıcılık ve hayal gücü konusunda sınırsız fırsatlara ilham verecek bir yol açıyor.


Gabby’nin Hayal Evi serisi; esnek düşünmeyi ve özgüveni teşvik eden ve Gabby’nin meşhur sözlerinden örnek verirsek; “Bunu henüz çözemedim” ve “Güzel kaybettim” gibi yeri geldiğinde hatalara bile kıymet veren gelişim odaklı bir düşünce yapısını benimsiyor. Lego setleri çocuklara, yaratıcı oyun oynamayı ve yaratıcı problem çözmeyi teşvik eden benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor. Zorluklar karşısında Gabby'nin "yapabilirim" ruhu, çocukların ilk başta işler yolunda gitmese bile dayanıklılık ve takım çalışması yoluyla yaratıcı çözümler bulma yoluyla kendilerini güçlü hissetmelerinin yollarını modelliyor. İlham veren seri, Lego’nun yaratıcılık, eğlence ve hayal gücü gibi marka değerlerinin yanı sıra, şirketin oyun yoluyla öğrenme konusunda global bir güç olma vizyonunu da paylaşıyor.

“Gabby’nin Hayal Evi dünyasını Lego yapım parçaları formunda hayata geçirdiğimiz için oldukça heyecanlıyım” diyen Lego Group Kıdemli Tasarımcısı James Stephenson şöyle devam ediyor: “Biz oyun yoluyla öğrenmeye inanıyoruz ve Gabby de eşsiz azmi ve ruhuyla bu inancımızı somutlaştırıyor. Gabby’nin Hayal Evi’nde bulunan her oda ayrı bir hikaye anlatıyor ya da Gabby ve arkadaşlarının üstesinden gelebilecekleri bir beceri veya zorluğa odaklanıyor. Çocukların bu deneyimi evlerinde hayata geçirmeleri, setleri inşa etmeleri, problemleri çözmeleri ve yepyeni bir oyun deneyimi ile kendilerini oyun içindeki o karakter gibi hissetmeleri için sabırsızlanıyorum.”

Global Toys & Hardlines, Universal Products & Experiences Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Joe Lawandus ise konuyla ilgili “Lego Group ile ortaklığımızı DreamWorks Animation'ın Gabby'nin Hayal Evi çizgi film serisini de kapsayacak şekilde genişletmekten heyecan duyuyoruz. Gabby'nin Hayal Evi, çocuklara kutudan çıkan sürprizler, minyatür dünyalar ve sevimli kedi karakterleri gibi çocukların en sevdiği şeyleri sunuyor. Lego setleri tıpkı Gabby'nin çizgi filmde yaptığı gibi esnek düşünmeyi ve problem çözmeyi teşvik ederken; hayal güçleriyle yaratarak, tasarlayarak ve inşa ederek evlerinde çizgi filme birlikte oynamaları için onlara ilham veriyor” ifadelerini kullanıyor.


Yeni Lego ürün serisi ile Gabby'nin Hayal Evi’ni dünyanın her yerinde keşfetmek mümkün. İşte Lego Gabby’nin Hayal Evi ürün setleri:

• Lego Kekedi ile Pasta Eğlencesi
Yaş: +4
58 parça

• Lego Gabby ve Süslü Kedi’nin Gemisi ve Spa
Yaş: +4
88 parça

• Lego Peri Kedi’nin Bahçe Partisi
Yaş: +4
130 parça

• Lego Gabby'nin Hayal Evi
Yaş: +4
498 parça


Lego ürün setleri www.lego.com ve seçili perakendeciler üzerinden Lego severlerle buluşuyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.