LONJEVITE’NİN ATIK CAM AMBALAJLARI SANATA DÖNÜŞECEK

Atık cam şişeler doğaya, ekonomiye ve sanata katkı sağlayacak…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Aralık 2022
LONJEVITE’NİN ATIK CAM AMBALAJLARI SANATA DÖNÜŞECEK

Daha temiz bir çevre ve daha bilinçli tüketim için Lonjevite, atık cam ambalajlarının ileri dönüşümle yeni bir estetik ve işlevle benzersiz, el yapımı ürünlere dönüşmesi için harekete geçti.  

Kozmetik endüstrisinden yaygın olarak kullanılan plastik yerine, çevre dostu olduğu için cam ambalaj kullanmayı seçen Lonjevite, şimdi de ileri dönüşüm için cam sanatçısı Egemen Kemal Vuruşan ile atıklarını sanata evriltiyor.Lonjevite ürünlerini kullanan tüketiciler üç ya da daha fazla Lonjevite ambalajını karşı ödemeli olarak markaya gönderebilecek ya da ürünü satın aldığı eczaneye teslim edebilecek. Ve yeni ürün alımında yüzde 20 indirim kazanacak. Toplanan atık cam şişeler ileri dönüşüm için ünlü cam sanatçısı Egemen Kemal Vuruşan ile paylaşılacak ve boş şişeler doğaya, ekonomiye ve sanata katkı sağlayacak…

Yaşanabilir bir dünya ileri dönüşümle mümkün!

Antik çağlardan beri cam, endüstri için harika bir ambalaj seçeneği olduğunu kanıtladı ve bugün de bu geçerliliğini koruyor. Cam şişeler, içeriklerinin kalitesini koruyarak ve ürünü dış etkenlerden koruyarak mükemmel kullanımlar sağlıyor.


Camın geri ve ileri dönüşümü, ilk kez cam yapmaya kıyasla, daha düşük bir sıcaklıkta erir. Geri dönüştürülmüş camdan üretilen cam, hava kirliliğini yüzde 20 ve buna bağlı su kirliliğini yüzde 50 oranında azaltır. Hem geri dönüşüm hem de ileri dönüşüm, düzenli depolama sahalarımıza giden hurda miktarını azaltırken, ileri dönüşüm aynı atığı daha kaliteli bir ürüne dönüştür.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.