LVMH GRUBUNDAN SEPHORA TÜRKİYE-KAGİDER İŞBİRLİĞİNE ÖDÜL!

Sephora Türkiye ve KAGİDER’in hayata geçirdiği ’’Kozmetik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ LVMH tarafından 148 farklı proje arasından uluslararası ödül kazandı.

Sephora Türkiye ve KAGİDER’in geçen yıl kadınların girişimcilikte ve sosyal hayatta güçlenmesine odaklanarak başlattığı ‘’Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ dünya devi LVHM tarafından LVMH Inclusion Index Award-LVMH Kapsayıcılık Ödülü’ne layık görüldü. ‘’LVMH Inclusion Index Award, LVMH Kapsayıcılık Ödülü” grubun içerisinde gerçekleştirilen 148 farklı proje arasından sadece 7 projeye verildi. 2013 yılından itibaren LVMH’in de desteklediği “Birleşmiş Milletler Kadınları Güçlendirme Prensipleri"ne(WEP) uygun görülen ‘’Kozmetik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’sosyal etki, inovasyon ve etkinlik odağında en iyi 7 proje arasında yerini aldı.

Global ölçekli programı ‘Sephora Stands' çatısı altında yürütülen iş birliğinin, ilk dönemindeki programı kapsamında yapılan 200’ün üzerindeki başvurunun ardından seçilen 30 kadın girişimci, 3 gün süren özel bir eğitim kampını deneyimleme fırsatı oldu. Eğitim sonunda ise belirlenen 5 kadın girişimci markalarını güçlendirmenin yanı sıra sosyal medya, PR desteği ile beraber global ve yerel tedarikçi ilkelerini yerine getirmesi durumunda sephora.com.tr’de satış imkanı bulacak.