MANGO KADINLAR GÜNÜ MESAJI: TOMORROW'S WOMAN

Mango bu girişimi Greta Bellamacina ve Robert Montgomery iş birliği ile desteklediğini açıkladı.

8 Mart tarihi tüm takvimlerde işaretli olmalı çünkü Kadınlar Günü, bize seslerimizi hep birlikte duyurma fırsatı sunuyor. Mango, şirket adına güçlü bir açıklama yaparak, günün anlam ve önemini destekleyen adımlar attı. 

Tomorrow's Woman girişimi için zaten topluluğunun bir parçası olan ve geçtiğimiz Kasım ayı kampanyasına katılan, sanatçı çift Greta Bellamacina ve Robert Montgomery ile iş birliği yaptı. Çift, markanın göndermek istediği destek mesaj ile ilgili, Mango’ya özel, şiirsel bir eylem düzenledi. 

Kelimelerin dünyayı değiştirme gücüne sahip olması sebebiyle Greta'nın dizeleri, eserlerinin ana teması olan kadını yansıtıyor. Robert ise, çalışmada aynı yansımayı devam ettiren kavramsal bir tabloyla mükemmel bir arka fon oluşturuyor. Ortak çalışmanın sonucu, gerçekten ilham ve umut verici...

 “Şiir birbirini tüm kalbiyle kabul etmek demek. Birlikte, ayrıyken oluğumuzdan daha kuvvetli olduğumuzu bize gösteriyor. Bizim kendimize verdiğimiz değerlerin başkaları tarafından verilenlerden daha önemli olduğunu; herkesin farklılıklarını kabul ederek sevgi ile hep ileri gitmek gerektiğini bize anlatmak istiyor. “Tomorrow’s Woman'' şu an olduğu kadar, gelecekle de ilgili… Yazarı kendileri olan kadınlar tarafından, her gün düzeltilmesi ve yeniden ele alınması gereken, sürekli bir sevgi manifestosu.”diyor Greta Bellamacina.

Diğer yandan Robert, Greta'nın çok soyut bir şekilde hayal ettiği güçlü mesajın arka planı olarak tasarladığı sanat eserini, “Bir sel zamanında rüzgârın üfürdüğü ama yine de el ele tutuşarak güçlü bir şekilde duran, savrulmayan ve ellerinde çiçek taşıyan melekler” şeklinde tanımlıyor.

İngiliz şair, oyuncu ve yönetmen Greta Bellamacina ile elle.com.tr'ye özel bir söyleşi gerçekleştirdik... 

ELLE: Kendini nasıl tanımlarsın? Bir şair, bir oyuncu mu yoksa bir model mi?

Greta Bellamacina: Aslında kalben kendimi bir şair gibi hissediyorum. Ama oyunculuk benim için çok önemli. Bence şiir zamanın dili gibi tanımlanabilir. Oyunculuk ise ruhunuzu başka bir dünyaya taşımanın bir yolu. ‘Venice at Dawn’ diye bir filmin başrol oyunculuğuu üstlendim. Filmin çekimleri henüz bitti. Tüm film doğaçlama üzerineydi. Karakterlerin rüyalarını siz yazıyorsunuz. Bu aslında şiir yazmaktan pek de farksız değil.

ELLE: Çok yaratıcı birine benziyorsun. Ve birçok alanda aktifsin. Nasıl yaratıyorsun? Hayal gücünü nasıl kullanıyorsun?

Greta Bellamacina: Öğrendiğim, bildiğim herşeyi unutmaya çalışıyorum. Içgüdülerime kulak vermeye çalışıyorum. Şekle çok takılırsanız, yaratmak istediğiniz şeyin sihrini kaybediyorsunuz. Özellikle filmlerde, senaryo ile kendinizi kaptırabiliyorsunuz ve canlandırdığınız karakterin tüm zorluklarını unutuyorsunuz. Örneğin, her zaman size herşeyi unutturup, karakterlerin yönettiği hikayeye çekildiğiniz filmeleri sevmişimdir.

ELLE: İşbirlikteliklerini neye göre seçiyorsun? Senin için en önemli faktör nedir?

Greta Bellamacina:İnandığım ve paylaşmak istediğim şeyler olunca çalışmamak için çok fazla sebebim kalmıyor.

ELLE: Mango senin için ne ifade ediyor?

Greta Bellamacina: Aile. Yazdığım şiir de paylaşmanın önemini hatırlatmak adınaydı. Birlikte daha güçlü olduğumuzu gerçekten düşünüyorum. Bunun gerçek olduğunu kalpten inanıyorum. Bence aile hayatın özüdür.

ELLE: Peki ya en sevdiğin parçalar?

Greta Bellamacina: Kot pantalon ve kot üstü beğeniyorum. Bana woodstock’u hatırlatıyor. Barış ve aşkı.

ELLE: Şiir yazmak kendini ifade etmenin çok nostaljik ve melankolik bir yolu. Bize ‘aşk’ konseptini tanımlarmısın?

Greta Bellamacina: Şiir kalbin dilidir. Aşk ve sevgi de her zaman herşeyin cevabı olacak. ’Tomorrow’s Woman’ isimli yeni kitabımda sonradan farkettim ki yazdığım 60 şiirin tamamı aşk, mekanlar, umutlar ve hayaller üzerine. Varlığımızı anlamlandırabilmek için sevmeye çok ihtiyacımız var.