METERO KEDİ

Yeni meteoroloji uzmanınızla tanışın!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Şubat 2014
METERO KEDİ
<#text>Siz de mi birbirine benzeyen hava durumu programlarından sıkıldınız? O zaman Miyaaavvv!


<#text>


<#text> Şu an koltuğunuzun altına yatmış, ulaşabileceği zaman ayak bileğinizi yakalamaya odaklanmış ya da çantanızın içinde kendine yeni bir dünya yaratmış olan kediniz, bazı konularda sizden daha bilgili olabilir.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> 1883 yılında H.H.C. Dunwoody tarafından yazılan ve yeni gün yüzüne çıkan Weather Proverbs isimli kitap, tüm fen işleri kitaplarını çöpe atma isteği yaratıyor. Dunwoody, hayvanların hava durumu ile ilişkisini halk inanışlarından yola çıkarak listeliyor. Ve en bayıldığımız noktaya çarpıyor gözümüz: Kedilerin hava durumunu tahmin eden sihirli güçleri! İşte kedilerin yapabildikleri:


<#text>


<#text>


<#text>
Kediler hapşırdığında yağmurun işaretidir.Yağmurun ardından yüzünü temizleyen kedinin işi bittikten sonra kafasını çevirdiği taraf, rüzgarın yönünü belirler. Kediler horladığında hava kirleniyor anlamına gelir. Kediler ağızları açık bir şekilde sırtüstü yere yatarlarsa, fırtına geliyor demektir. Eğer kedi, sırtını yanan ateşe verip yüzünü temizlerse bu bir anda gelen kışın habercisidir. Şimdi siz kedinizi çılgınca gözlemlemeye başlayın, ben de bu arada tam olarak ne zaman zihinlerimizi kontrol altına alıp bizi yönetmeye başlayacaklarını hesap etmeye çalışayım. Sırtımı ateşe vererek tabii...


<#text>


<#text> Editörün notu: Bu kitabın Amerika Birleşik Devletleri'nden onaylı satışa çıktığını da belirtmek isterim. (...sessizlik...)

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.