MIU MIU WOMEN'S TALES: BRIGITTE

Her sezon beklediğimiz Miu Miu Woman's Tales serisinin yeni bölümü "Brigitte" yayınlandı.


Londra'daki büyük bir hidrolik fabrika, farklı şeyler üretiyor... Dünyanın en önde gelen portre fotoğrafçılarından biri olan Brigette Lacombe, bu belgeselde kendi belgesel portresini yapıyor. Hayatını ve fikirlerini, film yapımcısı Lynne Brigitte ile paylaştığı belgeselde, Brigitte'in işteki yoğun sürecini; çektiği konuya kamera ile zarif yaklaşımını görüyoruz. Belgeselde, Brigitte'in kız kardeşi Marian ve başka kardeşleri de görüyoruz. Brigitte'in bazılarıyla kan bağı bazılarıyla da sadece gönül bağı olduğu görülüyor. 


Görüntü oluşturma hakkında yapılan konuşmada, filmin derin tek renkli havası Brigitte'in yönetmen bakışıyla aydınlanıyor. Onun bakışına bakıyoruz. Lynne Ramsay tarafından yönetilen Brigitte, Miu Miu Women's Tales'in 18. filmi. Çok beğenilen kısa film serisi, günün en bilge ve orjinal kadın yönetmenlerini, 21. yüzyılda güzellik ve kadınlığı araştırmaya davet ediyor. Lynne Ramsay Variety'e göre, "dünyanın en iyi film yapımcısı." En son çalışması, Joaquin Phoenix'in başrolünü oynadığı You Were Never Really Here adlı film, 2017 Cannes Film Festivali'nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görüldü.

Brigitte Lacombe ise ilk olarak 1975'de All the President's Men adlı filmin setinde fotoğrafçılık yaptı. O günden beri, oyuncuların, sanatçıların ve sayısız kültürel figürün portesini yaptı. Lynne Ramsey'in Women's Tales için çektiği yeni bölümün prömiyeri, Venedik Film Festivali'nde 1 Eylül'de yapıldı.


YAZI: Deniz Akkaya