Moscow Fashion Week’te Şık Ofis Kombinleri Dikkat Çekti

Dünya çapında moda profesyonellerinin ilgisini çeken Moscow Fashion Week, medyada da yoğun bir ilgiyle karşılandı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 28 Mart 2024
Moscow Fashion Week’te Şık Ofis Kombinleri Dikkat Çekti

Podyumda ofis kıyafetlerine yaratıcı bir yaklaşım getirildi. Özellikle yarı şeffaf etekli kombinler, naif ofis kombinleri, çarpıcı etek kombinleri dikkat çekti. Ayrıca uzun ceketler ve ofis pijama takımları da moda sahnesinde öne çıktı. Moscow Fashion Week, Avrupa’nın en büyük başkentinde düzenlenen önemli bir moda etkinliği olarak konumunu sağlamlaştırdı ve küresel çapta geniş bir izleyici kitlesine ulaştı.

Rusya’nın başkenti Moskova, bir kez daha dünyanın dört bir yanından gelen moda profesyonellerinin ilgi odağı haline geldi ve medya platformları tarafından yoğun ilgi gördü. Birçok farklı Rus markasını ve uluslararası markaları bir araya getiren Moscow Fashion Week, Avrupa'nın en büyük başkentinde düzenlenen önemli bir moda etkinliği olarak konumunu sağlamlaştırdı. 60 binden fazla katılımcının yer aldığı ve beş milyondan fazla çevrimiçi izleyiciye ulaşan etkinlik, küresel anlamda moda severler için önemli bir noktaya taşındı.

Moscow Fashion Week’te yarı şeffaf etekli kombinler dikkat çekti

Belirli bir kıyafet koduna sahip olan ofis kombinlerinde şık ve yaratıcı fikirlerle dikkat çekmek için son moda trendlerinden ilham almak önemli bir rol oynuyor. Moskova’nın moda sahnesinden esinlenilerek alışılmadık, cesur ve şık ofis kombinleri oluşturulmasına imkân tanınıyor.

DMITRYKYDRYAVTSEV

Son dönemde dikkat çeken Ofis Siren trendi, iş toplantıları için şık bir görünüm elde etmenin mümkün olduğunu öne sürerek şıklığın anahtarının yarı şeffaf bir etek olduğunun altını çiziyor. Moscow Fashion Week’te Leffers, GURVICH, IVANOVA, LACRIMOSA.BRAND, DMITRYKYDRYAVTSEV tarafından yapılan tasarımlarda görünüme zarif bir dokunuş katmak için uzun bir etek tercih edilmesi tavsiye edilirken, kişisel tercihlere bağlı olarak maxi etek, düz veya çan eteklerle de kombin yapılabiliyor. Tasarımcılar, şeffaf bir eteği uzun bir ceketle kombinlemeyi ya da benzersiz bir görünüm sağlamak için altına mini bir etek giymeyi öneriyor. Ayrıca şeffaflığı vurgulamak için aynı renkte uzun bir gömleği eteğin içine sokmak da bir seçenek olarak öne çıkıyor. Silueti uzatmak için ise üst ve alt kısımda aynı renkler kullanarak uyumlu hale getirmek öneriliyor.

Naif ofis kombinleriyle etkileyici bir tarz yaratılıyor

ID IRINA DIDUSHENKO

Bir sezon içerisinde birden fazla ve birbirine zıt trend açığa çıkabiliyor. Dikkat çekici kombinler ön plana çıksa da, naif iş kombinleri de ilgiyle karşılanıyor. Moscow Fashion Week’te Dear Passenger N., Anita Leskova, KARTASHOVA, ID IRINA DIDUSHENKO gibi isimler naif iş kombinleriyle öne çıktı. Naif kombinlerde çekici ve sevimli kıyafetler tercih edilirken, bu kombinler klasik parçalar, volanlar, hacimli beyaz yakalar ve kurdele detayları ile hareketlendiriliyor. Bu tarz kombinlerde zarafetten ödün verilmeden, genel görünüme yumuşaklık katılabiliyor.

Çarpıcı ceket kombinleri sıradanlıktan uzaklaştırıyor

Moscow Fashion Week’te öne çıkan kombinlerden biri de çarpıcı ceket kombinleri oldu. Bu kombinler BITTE__RUHE, Lamontee_Ell, SVETLANA SHPADYREVA, LeNeS brand markaları tarafından öne çıkan bir trend haline geldi. Tipik monokrom ceketlerle kombinlenen sıradan pantolon veya eteklerden sıkılanlar için çözüm sunan kombinler, aynı zamanda iş yerlerinin kıyafet koduna uygun bir görünüm sunuyor.

Lamontee_Ell

Kombinlere çarpıcı bir ceket eklemek ofis stilini ön plana çıkarmanın iyi bir yolu oluyor. Baskıya, benzersiz bir kesime sahip ya da farklı malzemelerden yapılan ceketler ofis kombinlerinde farklı bir seçenek sunuyor. Kemerler, kontrast dikişler, göz alıcı düğmeler, volanlar, fırfırlar, hacimli yamalar ve aplikler gibi süslemeler, profesyonelliği tehlikeye atmadan görsel değişiklikler ekliyor. Bu tarz çarpıcı ceketler, dikkat çekiciliğinin yanında toplantılara uygun bir tarz da sunuyor.

Uzun ceketler kombinlere dikkat çekici bir görünüm katıyor

Moscow Fashion Week’te uzun ceket kombinleri, BÜRO UNIQUE, 8point2, A.lilium, VASSA&Co ve KUCHUGOVA gibi markaların öne çıkardığı bir trend oldu. Ceket elbise trendinin alternatifi olarak ortaya çıkan uzun ceketler şimdilerde moda sahnesinde dikkat çekiyor. Birçok farklı tasarımcının kıyafetin odak noktasında kullanmayı tercih ettiği uzun ceketler, ana parça olarak tasarlanıyor ve stille benzersiz bir etki katıyor.

KUCHUGOVA

Uzun ceketleri mini ya da mikro şortlarla kombinleyerek özgüven dolu bir görünüm elde edilebiliyor. Cesur kombinler yapmak isteyen moda tutkunları kıyafeti tamamlamak için göz alıcı külotlu çorapların dışında ek katmanlar olmadan da bu kombini tercih edebiliyor. Uzun ceket, genel görünümde bir miktar ciddiyet oluştururken, minimal kıyafet seçiminin cesur olması da dikkat çekici bir dokunuş katıyor.

Ofis pijama takımları rahatlık ve şıklık sunuyor

I.B.W

Gerçekten etkileyici bir görünüm elde etmek için en rahat kesimi seçmek gerekiyor. Şerit desenleri, belirgin omuz hatlarının olmaması ve net bir siluet, saten veya esnek pamuk gibi yumuşak kumaşlar, patronlara hafta sonunun geldiğini anımsatıyor. Bu trendi temsilen benzersiz ofis pijaması tasarımlarıyla öne çıkan markalar arasında Perce-Neige, LENA KARNAUHOVA, SHCHUR, Lyubov Miloserdova, IMSAY stüdyosu yer alıyor.

Moskow Fashion Week, birçok Rus ve uluslararası markayı bir araya getirerek, Avrupa'nın en büyük başkentinde düzenlenen önemli bir moda etkinliği olarak konumunu sağlamlaştırdı. 60 binden fazla katılımcının yer aldığı ve beş milyondan fazla çevrimiçi izleyiciye ulaşan etkinlik, küresel önemini vurguluyor.

BU BİR REKLAMDIR.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.