MUHTEŞEM DIOR DÜNYASI

Dior, yeni yıl için Harrods'u bir peri masalına dönüştürdü!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Kasım 2022
MUHTEŞEM DIOR DÜNYASI Dior

Yeni yıl döneminin yaklaşması ile birlikte Dior, Londra’danın efsanevi mağazası Harrods’un koridorlarını ‘The Fabulous World of Dior’ ile süslüyor. Bu eşsiz etkinlik İngiliz ruhunu Fransız lüksü ve art de vivre estetiği ile buluşturuyor. 

İngiltere’nin hayranı olan Christian Dior, 1953’ten itibaren Londra’nın Ingiliz zarafetinin merkez üssü olarak görülen Harrods ile güçlü ve kırılmaz bir bağ geliştirdi. Harrods’un ilk tekli marka butiğiyle başlayan bu hikaye, özel iş birlikleriyle büyümeye devam etti ve şimdi Noel’in büyüsünden ilham alan, kapsamı ve yaratıcı cesareti açısından benzersiz yeni bir proje ile zenginleştiriliyor. 

10 Kasım’dan 3 Ocak 2023’e kadar, Brompton Road binasının cephesi, Dior’un Cruise 2023 koleksiyonu için sanatçı Pietro Ruffo’nun yeniden yorumladığı gibi Dior’un temel referanslarını büyüleyici bir ışık enstalasyonu ile süslenecek. Pusula gülü, şanslı yıldızlar ve parıldayan çiçekler, tarihi vitrinler boyunca ziyaretçilere rehberlik ederken, dünyanın her yerinden insanları çeken bu vitrinler, yeni yıl ve Noel ruhuna bürünecek. Modadan güzelliğe, modaevinin farklı dünyalarını ve sembollerini keşfederek, hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir yolculuğa hazırlıklı olun!

Bu prestijli mekanın kalbinde, gurme ikramlarla zenginleştirilmiş binlerce büyüleyici sürpriz ve hareketli dekor ziyaretçileri beklerken, Mösyö Dior’a övgüde bulunan kutlamalar moda severleri heyecanlandıracak. Bu özel etkinlik için özel olarak tasarlanan kafede özel bir sergi ve duyuları büyüleyecek tatlar da yer alacak. Mükemmellik arayışı ve Dior rüyasını canlı tutma arzusuyla her zamankinden daha fazla birleşen iki Evin cesaretini ve mirasını birleştiren büyülü bir davet ziyaretçileri ağırlamayı bekliyor. 

YILDIZ AYDINLATMALARI

Bu nefes kesici etkinlik için Harrods, Brompton Road üzerindeki tarihi cephesini göz kamaştırıcı bir enstelasyon ile donattı. Maria Grazia Chiuri ve Romalı sanatçı Pietro Ruffo’nun Cruise 2023 defilesi için hazırladığı tasarımlar şimdi Harrods vitrinlerini süslüyor. Şiirsel motifler, Dior referansları ve şanslı semboller Edwardian tarzı binanın dış cephesine ışık katıyor. 


VİTRİNLER, HAYALLERİN KUTLAMASI VE DIOR SAVOIR-FAIRE

Kış sezonunu aydınlatan büyüleyici anılara bir övgü olarak Dior’un tutkulu yaratıcılığını yansıtan benzersiz bir sahne Harrods’un kırk dört geleneksel vitrinlerini yeniden icat ediyor. Harrods tarihinde ilk kez, Brompton Road’dan Basil Street’in bir bölümü zencefilli kurabiyelerden tasarlanan bir harikalar tiyatrosuna dönüşüyor. Maria Grazia Chiuri’nin Dior Cruise 2023 defilesindeki koleksiyonların yer aldığı vitrinler Pietro Ruffo’nun büyüleyici çizimleri ile buluşuyor.

 Granville villası ve Mösyö Dior’un atölyesi, adeta bir başlangıç yolculuğundaki gibi ziyaretçileri Dior’un mirasını keşfetmeye davet ederken, minyatür bir 30 Montaigne cephesi, Dior’un klasik silüetlerinin ve aksesuarlarının dans ettiği animasyonlu bir versiyonda ortaya çıkıyor. Etkileyici bir sürpriz olarak, Dior’un mirasındaki ‘The Bar Jacket,’ ‘Lady Dior,’ ‘Dior Book Tote’ ve ‘Medallion Chair’ gibi bazı ikonik silüetler Philippe Starck tarafından şekerleme formunda yeniden yorumlanıyor. Dior’un makyaj ve parfüm koleksiyonlarındaki unutulmaz parçalar ise bazen kurabiyeden oluşan ağaçlarda bazen ise şeker balonlarında karşımıza çıkıyor. 

DEĞERLİ GÖRSELLER: UNUTULMAZ İKİ POP-UP DENEYİMİ

Ünlü mağazanın içerisinde, iki yeni pop-up butik, fantastik dekorlarını en güzel Noel masallarından ilham alıyor. Christian Dior’un atölyesini temsil eden otantik bir zencefilli ev olarak tasarlanan ilk pop-up, ziyaretçileri 30 Montaigne’nin gizli bölümlerine girmeye ve tasarımların perde arkasındaki ustalığı keşfetmeye çağırıyor. 

İkinci pop-up ise, geçici bir hediyelik eşya dükkanı olarak herkesi sevdiklerini mutlu etmek için mükemmel hediyeyi bulmaya davet ediyor. Dior Chez Moi kapsülündeki ev eşyalarından hazır giyime kadar pek çok seçki Dior’un ikonik desenlerini ve silüetlerini benimsiyor. 

DIOR CREATIONS: HARRODS’A ÖZEL TASARIMLAR

Ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunmanın yanı sıra bu muhteşem etkinlikten özel bir seçki sunan Dior ve Harrods, J’Adior ayakkabıları, ipek eşarpları ve Chez Moi koleksiyonundaki pijama setlerini ‘Jardin d’Hiver’ desenleri ile tasarlıyor. İkonik parçalarını yeni desenlerde sunan Dior, bazı tasarımları ve koleksiyonları ilk defa Harrods aracılığıyla tanıtıyor. Bu şenlik havasındaki kutlama için Harrods’un temel öğeleriyle birlikte Kim Jones’un erkek gardırobunun silüetlerini öven yepyeni bir kapsül sunan Dior, yeni yıl partileri için vazgeçilmez bir seçki sunuyor. Aynı zamanda binanın girişini döşeyen tarihi plaketi yeniden ziyaret eden Dior, sweatshirt ve tişört gibi parçaları bu ikonik tabela ile süsülüyor. 

GÜZELLİĞİ TÜM FORMLARINDA YÜCELTEN HAYALLER KRALLIĞI

Mağazanın her köşesine yayılan bu fantastik dünyanın büyüsünü sürdüren Dior, aynı zamanda, biri La Collection Privée Christian Dior'un özel tasarım kokularını sunan, diğeri ise ziyaretçileri tüm yönleri keşfetmeye davet eden, tamamen güzelliğe adanmış iki yeni geçici alanın açılışını yapıyor.

La Collection Privée'ye adanan rüya atölyesi, Dior'un tarihinin izini imzalı kompozisyonların prizmasından alıyor. Kusursuz işçiliğinin yanı sıra zarafetini de tasarımdan alan bu büyüleyici çizgi, Pietro Ruffo'nun yıl sonu kutlamaları için hazırladığı masalsı eskizlerle süslenmiş, rüya gibi bir tabloyla gözler önüne seriliyor.

Aynı anda hem butik hem de harikalar galerisi olan ikinci dünya, Dior ile nadir el sanatlarını birleştiren tutkulu bağları örüyor. Miss Dior Eau de Parfum'un değerli Millefiori baskısını ve sanatçı India Mahdavi tarafından çarpıcı bir virtüözlükle yeniden yorumlanan J'adore şişesini çevreleyen bir mini sandık, evrenin yaratıcı coşkusunu ve çokluğunu ifade eden Dior’un zamansız simgelerinin yanında sergileniyor.

MUHTEŞEM DIOR DÜNYASI: BENZERSİZ BİR SERGİ

Işık Şehri'nden İngiltere'nin başkentine kadar yıl sonu şenliklerini aydınlatan farklı gelenekler arasında büyüleyici bir karşılaşma başlatan Dior, Harrods için özel olarak tasarlanmış gerçek bir "rüyalar krallığı" olan benzersiz bir sergi tasarlıyor. Mağazanın kalbinde, Dior'un sembolik konumlarının mimarisini yeniden üreten muhteşem bir sergi açılıyor. Tamamen ince hazırlanmış kurabiyelerden oluşan, zarif çizimlerle noktalanmış bu masalsı evren, Dior için çok önemli olan cüret ve detay sanatının bir ifadesi olarak sunuluyor. 

Optik efektler ve boyutlarla oynayan bu çalışma bizi Christian Dior tarihindeki önemli yerleri yeni bir perspektiften yeniden keşfetmeye çağırıyor. Christian Dior’un çocukken çiçek tutkusu geliştirdiği Normandiya'daki annesi Madeleine Dior'un bahçesinden, ilk peri masalı elbiselerini çizdiği rüya atölyesine; Château de la Colle Noire'dan koleksiyonların oluşturulduğu atölyelere kadar, bu büyüleyici sergi, gündüzün ağarmasından akşam karanlığına kadar ışık değişirken, Dior Odyssey'i anlatan çok sayıda canlandırılmış sahneyi düşünmeye davet ediyor. Sürükleyici ve eğlenceli, zamanın askıya alınmış gibi göründüğü bu deneyim, herkesin Dior büyüsünü sürdüren titiz jestleri adeta bir büyüteç aracılığıyla gözlemlemesine izin veriyor.

LE CAFÉ DIOR AT HARRODS: GURME BİR DENEYİM

Christian Dior’un gastronomi sanatına olan sevgisini besleyen Dior ve Harrods, damak tadına hitap etmeye adanmış yeni ve sıra dışı bir mekanın açılışını yapıyor. İngiliz misafirperverliğine gönderme yaparken Christian Dior’un zevklerine övgüde bulunan kafe, en küçük ayrıntıya kadar yılbaşı ruhunu yansıtıyor. Zencefilli kurabiyeler ile süslenen kafe, aynı zamanda Dior’un imzası olan sofra takımları ile tamamlanıyor. 

Hansel ve Gretel’deki ev gibi bir peri masalı ortamında, Fransız mutfağının harika klasiklerini tadarken, aynı zamanda İngiliz etkisine sahip mutfak spesiyalitelerini keşfedebilirsiniz. Son bir sürpriz olarak Fransız modaevi, Café Dior at Harrods için dikkat çekici bir karşı konulmaz zencefilli bisküvi koleksiyonu yaratıyor ve Dior’un; Bar ceketi, Dior Kitap Çantası, Eyer ve Lady Dior çantaları, pusula gülü, J'adore parfümü , Oblique takım elbisesi, imza CD Diamond motifi ve hatta 30 Montaigne plaketi gibi ikonik sembollerini yeniden yorumluyor. Dior tutkunları için özel olarak Harrods’da yaratılan bu koleksiyon, hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.