MÜKEMMEL MAKYAJIN OLMAZSA OLMAZLARI

MÜKEMMEL MAKYAJIN OLMAZSA OLMAZLARI

Evet, yaz aylarındayız. Bronz bir tenin verdiği gurur ve mutlulukla pek makyaj yapmıyoruz, ama birkaç ay sonra sisli, puslu ve kasvetli havalarla başbaşa kalacağız. Hayatımıza biraz renk katmak ve bir nebze olsun daha güzel gözükebilmek adına da renkli kozmetik ürünlerinden destek alacağız. İyi güzel de hangi ürünleri ne şekilde kullanacağız?
Kusursuz  veya mükemmel olmak hepimizin hayali. Peki makyajda bu işi nasıl başaracağız? Sizi bilmem ama ben bu konuda BB Krem'lere ve makyaj bazlarına, moda tabiriyle “primer”lara çok güveniyorum. Makyajı çok seven daha doğrusu rengi seven ve neredeyse her rengi çekinmeden kullanan biri olarak diyebilirim ki, bu tarz ürünler daha sonraki aşamada kullanacağınız renkli kozmetiklerin yüzünüzde daha kalıcı olmasını sağlıyor. Üstelik bunu yaparken ciltteki kusurları da kamufle ediyolar. Bu yazımda, severek kullandığım birkaç ürünü size yakından tanıtmak istedim. Makyajınızın homojen bir şekilde dağılmasını istiyorsanız ürünlerden birini seçin ve kullanmaya başlayın derim...LANCOME DreamTone, ultra-modern ve hafif formulü cildinize temas ettiği anda emilirken, ciltte ipeksi bir yumuşaklık bırakıyor. Cildin nefes almasını engellemeyen formül yapışkan ve yağlı bir his bırakmazken, cilde anında rahatlık ve tazelik veriyor. O kadar etkili ki, kadınlar artık ‘'makyajsızken bile'' ciltlerini tüm çıplaklığıyla açığa çıkarmaya cesaret edecekler.  DreamTone güzel, doğal, lekelerinden arındırılmış  ve aydınlık bir cildin anahtarını sunuyor. (250 TL.)

ESTEE LAUDER Daywear Sheer Tint Release, özellikle hücre yenileme işlemine hız kazandıran bu ürünü tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabiliyor. Günlük olarak düzenli kullanıldığında derin çizgilerin ve matlığın gözle görülür biçimde azalmasına ve cildinizin daha pürüzsüz, daha canlı ve ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor. Renk verici özelliği sayesinde anında cilt renk tonu eşitsizliklerini yok ederek, cilde parlaklık ve ışıltı veriyor.  (130 TL)

CLINIQUE
Moisture Surge Tinted Moisturizer, pratik ve süper kullanışlı olan bu ürünü net olarak makyaj bazı olarak tanımlamak belki doğru olmaz. Ama aynı anda nem ve renk vermesi çok büyük bir avantaj. Ekstra ufak dokunuşlarla cildinizi bu ürünü kullandıktan sonra mükemmel göstermek sizin elinizde. 83 TL

BIODERMA Sebium Pore Refiner, içeriğindeki maddeler sayesinde gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.  (59 TL)
BENEFIT The Pore Fessional, gözenek görünümünün azalmasına destek veriyor. (99 TL)

SOTHYS Pore Refiner System, makyajın kalıcılığını sağlamaya ve renk tonunu düzenlemeye yardımcı oluyor.  (121 TL)

MURAD
Eye Lift Perfector, göz çevresindeki koyu halka ve torbalanmaların görünümünü azaltıyor.  (130 TL)


FLORMAR Illuminating Primer Make-up Base, içeriğinde bulunan pudra tozlarıyla ciltteki ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.  (24.90 TL)

NARS
, Pro-Prime Pore Refining Primer, formülündeki mineral pudralar ile T bölgesindeki yağlanmayı dengeliyor.  (75 TL)

M.A.C Prep+Prime Natural Radiance Base Visage, cilde altın parlaklığı vererek aydınlık bir makyaj sağlıyor.  (110 TL)

—Esra Özübek

Mükemmel yaz makyajı için bunları deneyin


Whitening alır mısınız?