MUSEUM HOTEL ŞEFİ SAYGIN SESLİ’YE PRESTİJ ÖDÜLÜ

Kapadokya'da yer alan Museum Hotel’in Şefi Saygın Sesli, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan "Relais&Chateau Rising Chef 2023" ödülüne layık görüldü.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Mayıs 2023
MUSEUM HOTEL ŞEFİ SAYGIN SESLİ’YE PRESTİJ ÖDÜLÜ

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da, bölgenin en önemli tarihî oluşumu Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında konumlanan Museum Hotel ve yetenekli ekibi ödülleri ile de dikkat çekiyor. Yaşayan müze konsepti ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan, onları Kapadokya ve Anadolu mutfağının zenginlikleri ile tanıştıran Museum Hotel’in Şefi Saygın Sesli, dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan Relais&Chateau’nun "Rising Chef 2023" ödülüne layık görüldü. Museum Hotel de Türkiye’nin tek Relais&Chateau ünvanlı oteli olma ayrıcalığını elinde bulunduruyor.Dünyada 500’den fazla lüks otel ve restoranın dahil olduğu, sektörün en önemli konsorsiyumlarının başında gelen Relais&Chateau her yıl en iyileri belirleyerek otel, restoran ve şefleri ödüllendiriyor. Prestijli platform, bu yıl S.Pelegrino sponsorluğunda gerçekleşen ödül töreninde, “Rising Chef 2023” kategorisinde, Museum Hotel mutfak şefi Saygın Sesli’yi ödüle layık gördü.

Ödülünü Museum Hotel’de düzenlenen bir törenle Saygın Sesli’ye takdim eden Relais&Chateaux Uluslararası Kalite Direktörü Sarah Barenne, "Relais&Chateaux olarak otantiklik ile modernliğin sentezlenmesine, sürdürülebilir mutfak konseptine ve şefler tarafından yerelin yaşatılmasına son derece önem veriyoruz. Museum Hotel ise geldiği nokta itibariyle bu ödülü sonuna kadar hak ediyor. Dünyanın dört bir yanından elliden fazla aday arasından titiz bir değerlendirmenin sonucunda ödülü Şef Sesli ve ekibine takdim etmekten mutluluk duyuyorum" dedi.


Bu kıymetli ödüle layık görüldüğü için son derece mutlu olduğunu dile getiren Şef Saygın Sesli "Tüm dünyada en iyilerin bünyesinde yer aldığı Relais&Chateaux tarafından bu kadar kıymetli bir ödüle layık görülmek son derece önemli. Kıymetli mutfak ekibime ve bizlere desteklerini esirgemeyen Museum Hotel ailesine teşekkür ederim. Yakın gelecekte ben ve ekibim önemli başarılara imza atmaya devam edeceğiz" dedi.

Museum Hotel Genel Müdürü Tolga Tosun ödülle ilgili olarak "Relais&Chateaux’nun dünya lüks turizm alanındaki konumunun ve öneminin farkında olan kişiler bu ödülün ne anlama geldiğini ve ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi bileceklerdir. Saygın Şef ve ekibi son derece önemli bir ödülü otelimizin müzesine kazandırdılar. Mutfağımızı her geçen gün geliştiriyoruz ve bu gelişimin meyvelerini de alıyoruz. Kapadokya ve Anadolu mutfağı bir cevher ve bizler de sorumluluklarımızın farkındayız. Her geçen gün çok daha iyisi için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Museum Hotel 2019 yılında da “En Unutulmaz Deneyim” kategorisinde Relais&Chateaux ödülüne layık görülmüştü.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.