Mustela’dan Eşit Ebeveynliğe #babagibi Kampanyasıyla Destek

Mustela, bir kez daha eşit ebeveynliği vurguladı ve bu kapsamda Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) 1996 yılında hayata geçirdiği ve uyguladığı ‘Baba Destek Programı’nı desteklediğini duyurdu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Aralık 2023
Mustela’dan Eşit Ebeveynliğe #babagibi Kampanyasıyla Destek

Kuruluşundan bu yana, 70 yıldır bebekler için ürettiği cilt bakım ürünleriyle ebeveynlerin yanında olan Mustela, yayınladığı son kampanya filmiyle eşit ebeveynliğe destek verdi ve AÇEV’in Baba Destek Programı’nı desteklediğini duyurdu. Kampanya filminde, baba olmanın çocuğun bakım ve gelişiminde alınan eşit ve dengeli sorumluluktan geçtiğine dikkat çeken Mustela, #babagibi yaşamanın da bu farkındalıkla oluştuğunu farklı baba figürleri üzerinden anlattı.Mustela, bu çerçevede toplumsal algıları değiştirmeye yönelik projeleri destekleyerek baba rolünün daha kapsamlı ve esnek bir şekilde anlaşılmasına katkıda bulunuyor. Daha sağlıklı aile dinamikleri, eşitlik temelli bir bakış açısının oluşmasına ve bu sayede çocuğun iyi olma haline katkıda bulunmayı amaçlayan Mustela, baba olmanın yardım değil, sorumluluk olduğunu hatırlatıyor ve sevginin eşit paylaşılması kadar sorumlulukların da eşit paylaşılmasına inanıyor.

"Ebeveyn eşitliğini destekliyoruz"

Mustela Kıdemli Marka Yöneticisi Gizem Aracı konuyla ilgili "Ebeveynlik sadece annenin sorumluluğu değildir; babalar da aynı derecede sorumluluklara sahiptir. Bu nedenle, AÇEV’in Baba Destek Programı'nı destekliyor ve bu programa katkıda bulunarak babaların ebeveynlik yolculuğunda daha etkin olmalarını hedefliyoruz. Çektiğimiz reklam filmiyle sevginin eşit paylaşılması gibi sorumlulukların da eşit paylaşılmasına olan inancımızı geniş kitlelere aktarmayı hedefledik.  Babaların, çocukları ağladığında onları sakinleştirmek, karnını doyurmak, altını değiştirmek, birlikte oyunlar oynamak, ödevlerine destek olmak gibi ebeveynlik rollerinde eşit sorumluluk almalarının hem kendilerinin hem de çocuklarının mutluluğuna katkı sağlayacağına ve aralarındaki bağı kuvvetlendireceğine inancımız tam" diye konuştu.

"Mustela eşit ebeveynlik anlayışını destekleyerek babaların ve çocukların mutluluğuna katkıda bulunmaya devam edecek. Mustela, sadece ürünleriyle değil aynı zamanda toplumsal sorumluluk projeleriyle de baba rolünün evrimine destek olmayı sürdürecek."


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.