NE GİYSEM ACABA?

Bu yazıyı, ne stilinin ne de kadınlığının müstesnalığının şüphe götürdüğü tek bi

Modanın ilk günahı bu sorunun yanıtında saklı. Üstelik yalnız da değil. “Ne taksam acaba? Saçımı nasıl tarasam? Makyaj yapsam mı?” ve bilumum stil soruları peşine taktıkları.  Eskide kaldığı düşünülse de tutkunlarının vazgeçemediği “Saatli Maarif Takvimi” nin bir köşesinde her gün “Ne Pişirmeli” köşesi vardır. Bundan sonra yazdığım her moda yazısının bir yerleri ve dolayısıyla okuyucularım bu soruyla muhatap olup, yanında bir de yanıtını bulacak.

Bütün bu tasarımlar, renkler, desenler, deriler, kürkler ve yazarsam en az üç yazıyı doldurabilecek yığınla moda unsuru… Hepsi toplanıp başlıktaki sorunun, en modası geçmeyen stil sorusunun yanıtını yıllardır elinizden düşürmediğiniz ELLE’in yepyeni ruh hali elle.com.tr de yanıt bulacak.

O halde, modası geçmeyen moda sorusuna yanıt aramaya başladığım bu yazıyı, ne stilinin ne de kadınlığının müstesnalığının şüphe götürdüğü tek bir şık kadına ithaf ediyorum. Bugün, hatta önünüzdeki birkaç gün onun gibi giyinin. Çiçekler çok moda bu yaz. Onunki gibi tek bir çiçek olsun elbisenizde. İşin püf noktasını unutmayın: Bir tanesi yeter size…

Hacer Yeni