On parmağında on marifet

Şarkı söylüyor, modellik yapıyor, Karen Elson boş durmayı hiç sevmiyor.

İngiliz asıllı Karen Elson'ın modellik serüveni 18 yaşında Vogue'a kapak olmasıyla başladı. Hızla yükselen kariyerinde Dazed& Confused, Nylon, Elle dergilerinin kapağını süsledi. Dior, Versace, Alexander McQueen, Marc Jacobs, Versace defilelerinde boy gösterdi. 2008 yılında Angelina Jolie'yi yerinden ederek St John markasının yüzü oldu. Yves Saint Laurent, Chanel, Christian Dior ve Burberry gibi isimlerin kampanyalarında yer aldı.


Modellik kariyerinin yanında birçok kısa filmde ve müzik videosunda kendini gösterdi. The White Stripes Blue Orchid'in video çekimlerinde Jack White'la tanışan Elson, 2005 yılında Jack White'la evlendi. İlk albümündeki şarkıların çoğunu kocasından gizli gizli yazan Elson'ın prodüktörlüğünü Jack White üstlendi. 2010 yılında ilk solo albümü "The Ghost Who Walks" piyasaya çıktı. Böylece güzel model müzik alanında da kendini kanıtlamış oldu.

Bununla da yetinmeyen Elson, Nine West için tasarım yapmaya hazırlanıyor. "Karen Elson for Nine West" adıyla çıkacak koleksiyon Nine West Vintage American'ın parçası olarak satışa sunulacak. Elson'ın tarzını yansıttğı çanta, ayakkabı ve takılara sahip olmak isteyenlerse markanın alışılmış fiyatlarının üstünde rakamlar görmeye hazırlıklı olsun.