ÖZGÜN VE ANLAMLI AKSESUARLAR

Üzerinde taşıdığı parçalara önem verenler için keşfimiz, haberimizde.

Hande Öztürk HANDE ÖZTÜRK 26 Eylül 2016
ÖZGÜN VE ANLAMLI AKSESUARLAR Elle Arşiv
FW'16 koleksiyonlarında kombinlerin star parçası haline gelen aksesuarlar bu sezonda da önemini koruyor. E, bu da Sonbahar/Kış'16 parçalarınızın havalarını değiştirecek veya ihtişamını artıracak detaylara sahip değilseniz stil oyununda geride kalacağınızın bir habercisi. Tabii sadece estetikle yetinmeyen, kullandığı her parçaya bir anlam yüklemek isteyenlerimiz de var, farkındayız. Özellikle nesnelerin enerjisine inanlar için her aksesuarı günlük giyimlerine dahil etmenin çok zor olduğunu da biliyoruz. Bizim gibi kullandığı parçaların özgün ve anlamlı olmasına önem verenleri tam da bu noktada, Padme Designs'la tanıştırmak istiyoruz.

Tanıdıkça daha yakın hissedeceğiniz Padme Designs'ın hikayesi, tasarımcı İpek Selek'in Northwestern Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okuduktan sonra kurumsal ortamlarda aradığını bulamamasıyla filizleniyor. Esas tutkusunun önünde daha fazla duramayan Selek, etkileyici bir Hindistan ziyareti sonrası hem Kapalıçarşı, hem de Amerika'da aldığı eğitimlerden sonra kendini tasarım dünyasında buluyor.

Kulağa ilk başta ilginç gelebilen marka, ismini tasarımcının Hindistan ziyaretinde duyduğu bir mantradan alıyor ve kelime anlamı, 'lotus çiçeği'. Tabii ürettiklerine özel anlamlar yükleyen biri için marka adının da huzur yolculuğuna uzanan bir hikayesi olmasına şaşırmamak gerek.

Çıkış noktası tutku olunca İpek'in tasarladıklarının hepsinin ortak yanı, birer 'hatırlatıcı' olmaları. Yani, farklı anlamlardan yola çıkarak şekil bulan tüm parçaların vermek veya hatırlatmak istediği mesajları var. Ayrıca İpek'e göre her şeyin en doğalı, en iyisi. Tam da bu yüzden, koleksiyonlarında mükemmel çizgiler yerine natürelliği hatırlatan yamuk ve eğri çizgiler kullanıyor. 14 ayar altın ve değerli taşlardan üretilen Padme Designs'ın yeni 'Rajasthan' koleksiyonunun da altında büyük anlamlar yatıyor. Koleksiyondaki parçaların üzerindeki figürlerin hepsi, farklı Hint tanrıları veya kahramanlarını temsil ediyor. Tabii Selek, bu hikayeleri ayrıca paylaşmak yerine, o figürü tercih edenlerin anlam vermesini tercih ediyor.

Bize her daim yakın olduğu için son derece kişisel bir parça aslında mücevher, ama bunu unutabiliyoruz. Ancak kendi enerjilerinin yanı sıra kullanıcısının onlara yükledikleri anlamlarla gücüne güç katan Padme Designs parçaları, bu sezon hem enerjinizi yükseltmeye hem de stilinize özgün dokunuşlar yapmaya hazır.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.