PANDORA'DAN UNICEF'E DESTEK

Pandora geçtiğimiz sene başlattığı UNICEF işbirliğine bu sene de devam ediyor.

Dünya Çocuk Günü’nde UNICEF’e destek için Pandora “Değişim İçin Charm’lar” koleksiyonuna yeni charm’lar ekledi. Sınırlı sayıda üretilen ve açıldığında içinden kalp çıkan küre şeklindeki charm’lardan elde edilen gelirin bir kısmı UNICEF’e bağışlanacak. Bu ve gelecek girişimler ile Pandora, çocuklara tutkularını ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için bir fırsat yaratarak gelecek neslin liderleri, değişim öncüleri ve girişimcileri yani geleceğimizi değiştirecek beyinler olabilmeleri için destek oluyor.

Pandora’nın UNICEF işbirliği için özel olarak hazırlanan kısa film, Millie Bobby Brown’ın duyurusuyla yayınlandı:


Pandora, UNICEF desteğiyle genç zihinlere kendi geleceklerini hayal etme yolunda ilham vermeyi amaçlıyor. Kopenhag’da düzenlenen etkinlik basit bir karton kutu kullanarak çocukların yaratıcılıklarını artırmak üzere planlandı. 

Bir Kreatif Danışman tarafından verilen kendini ifade etme workshop’u boyunca çocuklar, tutkularını keşfetmeleri için teşvik edildi. Her çocuğa farklı materyaller verilerek ve bu materyaller ile geleceğe dair beklentilerini göstermeleri istendi. İç mimarlık, çevre bilimleri, mimarlık ve atletizm ortaya çıkan sonuçlardan oldu.

10 yaşındaki Julius, “Yeni bir ev inşa etmek hakkında düşünmeyi çok seviyorum. Nasıl görünmeli, içinde hangi odalar olmalı gibi. Kardeşimle birlikte denizin altında yürüyebileceğimiz bir akvaryum inşa ettik çünkü kız kardeşim deniz canlılarını çok seviyor.”

Pandora’nın UNICEF işbirliği fikrinin merkezinde, “Doğru yönlendirme ve destek ile, gençler potansiyellerini gerçekleştirebilir ve kendi seslerini bulabilirler.” düşüncesi yer alıyor.

 2019’da başlayan işbirliğiyle birlikte Pandora, UNICEF’in 10 milyondan fazla çocuğa ve gence ulaşmasına, eğitim almasına ve gelecekte birer meslek sahibi olmasına destek oluyor.