PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE AFGANİSTAN VE HAITI’DEKİ KADINLARA DESTEK OLUYOR

Sussex Çifti dünyayı birlik olmaya çağırıyor.

Prens Harry ve Meghan Markle, insani krizlere tepki gösteriyor. Archewell Vakıfları üzerinden bir açıklama yayınlayan Sussex Çifti, Haiti’deki depremin yanı sıra Afganistan’daki Taliban krizi ve COVID-19’un delta varyantının yayılması hakkında konuştular. Dünyanın her yerinde etkilenen insanların acısını paylaştıklarını söyleyen Sussex Çifti, yardım etmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. 

“Şu an dünya inanılmaz hassas. Afganistan’daki duruma bakarak hepimizin nutku tutuldu ve inanılmaz acı hissediyoruz. Haiti’deki insani krizi izlerken ve geçtiğimiz hafta kötüleşen depremler ile kalbimiz kırıldı. Ve küresel sağlık krizinin devam ettiğini görüp yeni varyantların ortaya çıkması ile birlikte konu ile ilgili çok fazla yanlış anlaşılma devam ederken korku içerisindeyiz. Herhangi bir insan veya toplum acı çektiği zaman, fark etsek de etmesek de hepimizin bir yanı da onlarla birlikte acı çekiyor. Böyle acı dolu bir durumda yaşamak zorunda değiliz ve insanlar olarak bunu kabullenme durumuna itiliyoruz. Kendimizi güçsüz hissetmek çok normal ama birlik olup ortak değerlerimizi aksiyona çevirebiliriz.” diyen Sussex Çifti, “Başlangıç olarak, hepinizi kritik çalışmalar sürdüren organizasyonları desteğe çağırıyoruz. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler ve G20 Liderler zirvesi gibi dünya çapında güçlü konumlardaki insanları diyaloglar başlatmaları için çağırıyoruz. Uluslararası bir toplum olarak, tanıdığımız ve tanımadığımız insanlar için şimdi verdiğimiz kararlar insanlığımızı kanıtlayacaktır.” diye ekledi. 

Mesajlarına ek olarak yardım edilebilecek kurumları listeleyen Sussex Çifti, ‘World Central Kitchen,’ Women for Afghan Women,’ ‘Afghanaid,’ ‘Mercy Corps’ ve ‘Invictus Games Vakfı’ gibi kurumları saydılar. Sadece maddi destek değil dünyanın bu negatif durumunda mental sağlık organizasyonların da bir araya gelmesi gerektiğini vurgulayan Meghan Markle ve Prens Harry, “Birçoğunuz dünyanın bu durumunu izlerken çaresiz hissediyor olabilir. Tüm bu yaşananlar karmaşık hissettiriyor olabilir ama ortak amaç, aksiyon ve bağlılığımıza inancımız var ve bu hepimizi iyileştirebilecek güce sahip.” dediler.

Etİketler