PUSULA STÜDYO'YU KEŞFEDİN!

Pusula Stüdyo için özel oluşturulan stüdyoda tamamı iPhone ile çekilen ve yönetmenliğini Yalçın Birol’un yaptığı müzik videoları, müzisyenleri ve şarkılarını yepyeni bir boyuta taşıyor.

Apple Music ve Karnaval Medya Grubu işbirliği ile 2017 yılından bu yana yaklaşık 260 sanatçı röportajı ile devam eden Pusula Radyo programı hafta sonları JoyTurk, Super FM, Mydonose Turk and Super2 kanallarında yayınlandı ve Apple Music’te her hafta yeni çıkan şarkılara göre şekillenen ve güncellenen listede yer alan şarkılara yer verdi. Yakın dönemde Pusula Radyo Programı her ay yenilenen Pusula Stüdyo özel odası ile daha da genişledi.

Pusula Stüdyo çekimlerinin yönetmeni Yalçın Birol Pusula Stüdyo için tamamen yeniden tasarladığı Stüdyo ortamının tasarım aşamasında, konsept ve dekorun sade ve fütüristik bir atmosferde olmasını hedefledi. Pusula temasına gönderme yapan özel üretim 360 derece dönen motorlu sahne ve çevresini saran neon LED ışıklarla, siyah zemin üzerine sanatçıların performanslarını ön plana çıkartabilecekleri bir ortam yaratmayı hedefledi.

Yalçın Birol, iPhone ile çekim deneyiminde daha rahat manevra yapabilirken, sanatçı ve görüntüyle arasındaki mesafenin kalktığını, daha samimi ve gerçekçi bir pencere açıldığını hissettiğini söylüyor. 

Pusula Stüdyo’nun ilk konuğu Apple Music için özel olarak yazdığı ‘Kim’ parçasıyla dijital dünyada yakaladığı çıkışı kendine özgü müziğiyle sürdüren Feride Hilal Akın oldu. Arkasından Aralık ayında elektro pop kulvarına yepyeni bir soluk getiren Nova Norda  ve şarkısı “Kuzeye Kaç” ile devam ettik o da projeye yeni bir görsel yaklaşım getirdi. Çarşamba günü ayrıca önümüzdeki dönemde yayınlanacak 2 yeni Pusula Stüdyo şarkıcısını daha dinleme fırsatı bulduk. Genç, yetenekli,  şarkı sözü yazarı ve şarkıcı Fikri Karayel ve alternatif pop- rock çizgisindeki yükselişteki gruplardan Sufle, önümüzdeki dönemde performanslarıyla Pusula Stüdyo’da yeralacaklar.

115 ülkede yayınlanan ve 60 milyondan fazla şarkı bulunan Apple Music geçen seneden bu yana şarkı listeleri görsel tasarımı için yerli sanatçılarla çalışıyor. Zirvedekiler: Türkiye listesi Sanatçı Murat Palta, Zirvedekiler: Türkçe Rock listesi illüstratör Burak Şentürk, Zirvedekiler: Türkçe Rap listesi illüstratör Selin Çınar, Zirvedekiler: Halk listesi Hemad Javadzade ve Zirvedekiler: Pop listesi grafik tasarımcısı Erman Yılmaz tarafından tasarlandı.


Etİketler